angl. Publishing of Vilnius University research papers "Knygotyra" ("Book Science")

Projekto tikslas – užtikrinti 2016–2018 metais nepertraukiamą lituanistinio mokslo žurnalo „Knygotyra“ funkcionavimą socialinių ir humanitarinių mokslų erdvėje.

Uždaviniai: kasmet parengti ir išleisti po du „Knygotyros“ tomus (kiekvienas tomas po 19 aut. lankų, 250 egz.); juos paskelbti atviros prieigos internetinėje svetainėje http://www.zurnalai.vu.lt/knygotyra, taip užtikrinant žurnale publikuojamų mokslo žinių sklaidą pasaulyje.

Projekto aprašymas

Vilniaus universiteto mokslo žurnalas „Knygotyra“ leidžiamas nuo 1961 metų. Tai vienintelis žurnalas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, nuosekliai skirtas knygos mokslui (teorijai, metodologijai, istorijai), taip pat bibliotekų istorijai, taikomiesiems knygos ir kitų medijų leidybos, rankraštinio ir spausdintinio paveldo tyrimams, kitiems knygotyrai artimiems mokslams, tarpdalykiniams tyrimams. Žurnalas publikuoja mokslinius straipsnius, recenzuotus dviejų recenzentų, šaltinių publikacijas, mokslo darbų recenzijas ir kitokią medžiagą. „Knygotyra“ pripažinta kaip šiuolaikinius mokslo reikalavimus atitinkantis leidinys, kuriam keliami griežti turinio kokybės standartai. Žurnalas suteikia atvirą visatekstę internetinę prieigą prie spausdinamų tekstų (http://www.zurnalai.vu.lt/knygotyra), žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, referuojamas tarptautinėse duomenų bazėse, trijose Lietuvos duomenų bazėse. „Knygotyros“ citavimo duomenys pateikiami tarptautinėje paieškos sistemoje Google Scholar ir Lietuvos duomenų bazėje „Lituanistika“. Žurnalą rengia ilgametę patirtį turinti 18 asmenų redaktorių kolegija, iš jų 11 – žymūs užsienio šalių knygotyrininkai. Redaktorių kolegijai nuo 1990 m. vadovauja prof. habil. dr. Domas Kaunas. „Knygotyra“ telkia Lietuvos universitetų, mokslo tyrimo institutų, įvairių kitų institucijų (Vilniaus knygrišių gildijos, Lietuvos bibliofilų klubų) knygos, spaudos, skaitmeninių leidinių tyrimų problematikos tyrėjus tolesniems tyrimams, publikuoja aktualiausius probleminius užsienio knygotyros mokslininkų straipsnius, yra skaitoma knygos ir kitų medijų kultūra besidominčios visuomenės dalies. 2016–2018 metais planuojama kasmet parengti ir išleisti po du „Knygotyros“ tomus (kiekvienas tomas po 19 aut. lankų, 250 egz.).

Projekto trukmė

2016 m. balandžio mėn. 1 d. – 2018 m. gruodžio mėn. 31 d.

Projekto finansavimo šaltinis

Lietuvos mokslo taryba

Projekto vadovė – „Knygotyros“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja prof. dr. Aušra Navickienė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos