Projekto idėja grindžiama poreikiu aktualizuoti esamus ir atlikti modernius mobilumo ir senųjų kelionių maršrutų, kelionių infrastruktūros paveldo, keliautojų potyrių tyrimus, jų rezultatus panaudojant pridėtinių verčių turizmo sektoriuje kūrime. Tyrimo objektas apima kelionių sampratą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII a. ir mobilumo infrastruktūros rekonstrukcijas virtualioje erdvėje (dabartinės Lietuvos teritorijos pagrindu). Projekto tikslas ‒ senosios visuomenės mobilumo tyrimų pagrindu susisteminti ir aktualizuoti kelionių po/į LDK XVI-XVIII a. šaltinius ir jas reprezentuojančius kelionių aprašymus, sukurti naujus produktus (svetainę, virtualų žemėlapį) ir parengti kolektyvinę monografiją.

Projekto vadovas: prof. dr. Arvydas Pacevičius

Projekto trukmė: 2021 m. balandžio mėn. – 2023 m. gruodžio mėn.

Projekto finansavimo šaltinis: projektas finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis