Projektas apima tris duomenų rinkimo lygius archeologijoje – kraštovaizdį, vietoves ir artefaktus – tyrinėjant juos per keturias vis labiau paplitusias duomenų surinkimo technologijas: oru LiDAR, 3D skenavimą, skaitmeninius brėžinius ir fotografiją. Kartu su naujomis darbo eigomis, skirtomis lauko darbams, po kasimo ir archyvavimo praktikai, TEtrARCH sukurs pirmąjį pasaulyje valdomą kultūros paveldo pasakojimų žodyną, pirmąjį duomenų pakartotinio naudojimo efektyvumo įvertinimą pagal ISO standartą 25022: kokybės sistemą ir pirmąsias gerosios praktikos rekomendacijas patikimoms skaitmeninėms saugykloms, siekiant optimizuoti archeologinius duomenis pakartotiniam naudojimui.

Projekto trukmė: 2022 m. spalio mėn. – 2025 m. rugsėjo mėn.

Projekto finansavimo šaltinis: Lietuvos dalyvavimą finansuoja Lietuvos mokslo taryba.

Tarptautinis paraiškų teikimo konkursas  CHANSE (angl. Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe).

Projekto vadovas – prof. dr. Rimvydas Laužikas