Projekto tikslas – susisteminti ir išanalizuoti Lietuvos mokslo periodikos leidybą nuo 1907 m. iki 2020 m. kaip formalios dokumentinės komunikacijos priemonę visos mokslo komunikacijos kontekste. Projekto metu bus kiekybiškai apibendrinta mokslo periodikos leidybos chronologinė ir geografinė charakteristika, nustatyti leidybos dinamikos dėsningumai, susisteminta informacija apie Lietuvos mokslo periodikos leidybos strategijas ir leidėjus, apie leidybos formatus, jų sklaidos metodus, metaduomenų struktūrą. Šie duomenys bus analizuojami iš mokslo komunikacijos perspektyvos siekiant nustatyti kertinius Lietuvos mokslo periodikos leidybos etapus Lietuvoje nuo pirmojo publikuoto mokslo periodikos žurnalo iki 2020 metų.

Projekto vadovas: prof. dr. Andrius Šuminas (iki 2022 m. gruodžio mėn. doc. dr. Arūnas Gudinavičius)

Projekto trukmė: 2022 m. balandžio mėn. – 2024 m. gruodžio mėn.

Projekto finansavimo šaltinis: projektas finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos lėšomis