Komunikacijos fakultetas nuo 2019 metų yra įsitraukęsį  Vilniaus universitete įgyvendinamą Horizontas 2020 Mokslas su visuomene ir visuomenei (Swafs) programos projektą „Supporting and Implementing Plans for Gender Equality in Academia (SPEAR)“, kurio tikslas - lyčių lygybės planų sukūrimas aukštojo mokslo institucijoje ir jų įgyvendinimas. Lyčių lygybės planas suvokiamas kaip politikos instrumentas, skirtas paskatinti kultūrinius ir institucinius pokyčius organizacijoje.

Projekto veiklomis siekiama keturių bendrų tikslų:

  • didinti lyčių lygybės planus įgyvendinančių mokslinių tyrimų institucijų skaičių;
  • šalinti barjerus moterų akademinėje karjeroje;
  • siekti lyčių pusiausvyros sprendimus priimančiose institucijose;
  • stiprinti lyties aspektą moksliniuose tyrimuose.

Projekte dalyvauja 11 partnerių iš 9 Europos valstybių. Vilniaus universitetas šiame projekte dalyvauja kartu su šiais Europos universitetais: Pietų Danijos (SDU), Upsalos universitetu (Danija), RWTH Aachen universitetu (Vokietija), South-West universitetu Neofit Rilski (Bulgarija), Plovdivo Paisii Hilendarski universitetu (Bulgarija), Vytauto Didžiojo universitetu (Lietuva), (Portugalija), (Kroatija).

Projekte dalyvauja 11 partnerių iš 9 Europos valstybių. Vilniaus universitetas šiame projekte dalyvauja kartu su šiais Europos universitetais: SDU (Danija), Uppsala Universitet (Danija), RWTH Aachen university (Vokietija), South-West university Neofit Rilski (Bulgarija), Plovdivski Universitet Paisiv Hilendarski (Bulgarija), VDU (Lietuva), Lisabonos Nova universitetu (Portugalija) ir Rijekos universitetu (Kroatija).

Vilniaus universitete į Lyčių lygybės planų kūrimą yra įsitraukę 10 padalinių: Ekonomikos ir verslo administravimo, Istorijos, Fizikos, Filosofijos, Kauno, Komunikacijos fakultetai, Gamtos mokslų centras, TSPMI, Verslo mokykla ir Biblioteka.

Lyčių lygybės planas  2021 m. kovo 29 d. buvo patvirtintas Komunikacijos fakulteto Taryboje. Šis planas – tai Komunikacijos fakulteto indėlis įgyvendinant Įvairovės ir lygių galimybių strategiją 2020-2025 metams bendrosios VU Strategijos įgyvendinimo kontekste.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos