Kviečia Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties doktorantūros studijos
Vilniaus universitetas 2023 metais priima į Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties doktorantūros studijas Komunikacijos fakultete.
Asmenys, turintys magistro laipsnį arba jam atitinkančią kvalifikaciją ir sėkmingai apgynę mokslinį projektą, galės atlikti mokslinius tyrimus komunikacijos ir informacijos mokslų šakose. Studijas ir tyrimus vainikuos disertacijos gynimas ir socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos mokslų krypties daktaro laipsnis.
Laukiami doktorantai, norintys ir galintys tirti tokias komunikacijos ir informacijos mokslų tematikas: Atminties institucijų ir asmeninių rinkinių raida ir socialinis vaidmuo; atvirojo mokslo komunikacija: mokslininkų komunikacijos pokyčiai; dokumentinio paveldo tapsmas, informacija ir komunikacija; lyčių lygybė atsakinguose moksliniuose tyrimuose ir inovacijose; masinė ir populiarioji komunikacija: turinys, ideologija ir recepcija; organizacijų informacinė komunikacinė veikla inovatyvios lyderystės, žinių valdymo ir inovacijų kūrimo kontekstuose; politinė ir socialinė komunikacija: turinys, strategijos, auditorijos; skaitmeninė ir tradicinė leidyba ir reklama medijų sistemoje; skaitmeninės kultūros: komunikacija, atskirtis ir bendruomenės; žurnalistikos ir medijų ekosistemos kaita Lietuvoje ir Europoje: politiniai, ekonominiai ir kultūriniai veiksniai.
Doktorantūra, priklausomai nuo studijų formos, gali trukti nuo ketverių iki šešerių metų. Nuolatinių studijų atveju pirmi doktorantūros studijų metai skiriami specializuotoms ir bendrosioms studijoms ir egzaminams, antri ir treti – duomenų kaupimui, sisteminimui, teoriniam pagrindimui ir tyrinėjimų publikavimui, ketvirti – disertacijos gynimui. Šiuo metu Komunikacijos fakultete studijuoja 12 doktorantų.
Tobulinant doktorantūros studijas nuolat atnaujinama doktorantūros studijų programa, studijų dalykų turinys, doktorantūros studijų vadovų gretas papildo naujos kartos aukščiausio lygio komunikacijos ir informacijos mokslininkai. Užtikrinti studijų kokybę padeda plečiamas tarptautinis bendradarbiavimas, ypač tarptautiniai doktorantų mokymai.