Projekto apimtis (litais) 230 801 Lt.
Projekto vykdymo grupė Dr. Rimvydas Laužikas
Dr. Vykintas Vaitkevičius
Dr. Andra Simniškytė-Strimaitienė
Dr. Laurynas Kurila
Dr. Rokas Vengalis
Ingrida Vosyliūtė
Vaidotas Suncovas
Dovilė Urbonavičiūtė
Ieva Mitokaitė
Šarūnas Jatautis
Šarūnė Balandytė
Gintautas Striška
Ana Markevič
Livija Ivanovaitė
Justinas Račas
Daumantas Kiulkys
Mantas Daubaras
Evelina Simanavičiūtė
Augustina Kurilienė
Finansavimo šaltinis Europos komisija (7 bendroji programa) ir Vilniaus universitetas
Projekto tikslas CARARE tikslas – padidinti skaitmeninių architektūros ir archeologijos duomenų (tekstinių ir vaizdinių, įskaitant trimačius) skaičių pagrindinėje Europos sąjungos šalių paveldui skirtoje informacinėje sistemoje EUROPEANA.
Projekto trumpas aprašymas Projekte dalyvauja 29 institucijos (valstybės valdymo, švietimo ir mokslo, muziejai, tyrimų centrai) iš 21 Europos sąjungos šalies, kurios iki 2012 m. pateiks į CARARE sistemą iš viso 2 030 112 objektų: nuotraukų, brėžinių, video siužetų, trimačių vaizdų, tekstų, žemėlapių, paminklų apskaitos įrašų ir kt. Šiais duomenimis CARARE dalinsis su EUROPEANA. 

Vilniaus universitetas (projekte atstovaujamas Komunikacijos fakulteto) remdamasis bendradarbiavimo sutartimi su Lietuvos istorijos institutu Lituanistikos paveldo informacinėje sistemoje ARUODAI paskelbs 21 000 skenuotų negatyvų iš Istorijos instituto Archeologijos skyriaus fototekos. Skenavimo darbas buvo atliktas ankstesnio projekto ARCHEOLITAS pastangomis, Mokslo ir studijų fondo lėšomis.

Šie vaizdai, kuriais ARUODAI dalinsis su CARARE, tai 1948–1969 m. visų svarbiausių archeologinių ekspedicijų fotofiksacija ir to meto Lietuvos archeologijos atspindys. Tuo metu prasidėjo Vilniaus Žemutinės pilies, Trakų pusiasalio ir salos pilių, daugelio kitų, šiandien plačiai žinomų archeologijos ir architektūros paminklų tyrimai.

Projekto tinklalapis http://www.carare.eu
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos