Projekto tikslas – sukurti dinamišką, patrauklią ir kokybišką plačiajai publikai, žurnalistams (regioninės, nacionalinės žiniasklaidos priemonių), politikos ir komunikacijos ekspertams bei politikams skirtą informacijos erdvę, kurioje būtų diskutuojamos šiuolaikinės žiniasklaidos (Lietuvos ir užsienio) tendencijos, kaita ir ateities perspektyvos.

Projekto aprašymas

Vykdydamas šį projektą, „Universiteto žurnalistas“ parengs publikacijų (straipsnių, vaizdo ir garso reportažų) ciklą, patalpintą į specialiai šiam projektui sukurtą svetainės rubriką, tapsiantį tarsi žiniasklaidos raštingumo vadovėliu plačiajai visuomenei ir tikslingai besidomintiems. „Universiteto žurnalistas“ operatyviai reaguos į aktualijas ir aiškins, kaip suprasti žiniasklaidos rinkos, visuomenės informavimo politikos įvykius, suprantamai pateiks įvykių, faktų, viešosios erdvės konfliktų analizę ir vertinimus. Projekto metu bus skleidžiamos atsakingos žurnalistikos idėjos, skatinamos diskusijos apie žurnalistinėje praktikoje iškylančias etines dilemas, žurnalistų elgseną viešojoje erdvėje, informacijos rinkimo metodus, bendravimą su informacijos šaltiniais, globalios žiniasklaidos poveikį vietinei žurnalistikai ir žurnalistų darbo rinkai, žiniasklaidos poveikį visuomenei, politinei sistemai ir dalyvaujamosios demokratijos kokybei.

Tokia informacijos erdvė bus išsiskirianti iš kitų pateikiamos informacijos kokybe, nes turės mokslo populiarinimo aspektą. Žiniasklaidos tyrimus atliekantys universiteto mokslininkai, kurie prisidės prie projekto rengdami publicistines įžvalgas ir konsultuodami kitus projekto autorius, yra sukaupę daug visuomenę – ne tik akademinės bendruomenės narius – galinčios dominti medžiagos. Projektą savo įžvalgomis praturtins žurnalistai, politikos ir komunikacijos ekspertai, kurie nedirba universitete, tad specialioji rubrika išlaikys praktinio pritaikomumo aspektą.

Projekto trukmė

2014 m. balandžio 1 d. – 2014 m. gruodžio 31 d.

Projekto finansavimo šaltinis

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Projekto vadovė – „Universiteto žurnalisto“ redaktorė Džina Donauskaitė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos