Projekto tikslas: Padidinti visuomenės informacinį raštingumą, gebėjimą objektyviai vertinti pateikiamą įvairaus pobūdžio informaciją žiniasklaidoje ir kitose medijose.

Projekto pobūdis: Paskaitų ciklas ir informacinis el. leidinys

Projekto aprašymas: Nors šiandien daug kalbama apie „netikras naujienas“ (angl. fake news), dezinformaciją ar propagandą, bet mažai dėmesio skiriama visuomenės švietimui ir kritiškam medijų tekstų vertinimui. Projekto metu skaitomos paskaitos ir vedamos diskusijos 4-iomis temomis: „Šiuolaikinės skaitmeninės technologijos“; „Paveldo ir istorijos panaudojimas naratyvų konstravimui“; „Propagandos teorija ir praktika“; „Saugumas internetinėje erdvėje“. Šios temos suformuoja įvairiapusį išsamų vaizdą ir leis projekto auditorijai pažinti bei suvokti virtualios informacinės erdvės veikimo principus ir modelius, lavinti kritinį mąstymą ir informacinio raštingumo kompetencijas.  

Paskaitų metu išdėstyta informacija bus pateikta atskiru elektroniniu leidiniu.

Projekto vykdymo grupė:

  • Prof. Rimvydas Laužikas
  • Darius Jokubaitis
  • Tadas Žižiūnas

Projekto trukmė: 2018-05-02 – 2018-12-15

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projekto partneriai:

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos