Rasa Martens

Vykdančioji direktorė įmonėje Latvijoje „Compaqpeat“ SIA / Verslo informacijos vadyba; Tarptautinė komunikacija

 

Kodėl nusprendėte studijuoti būtent Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete?

Tuo metu Komunikacijos fakultetas tikrai siūlė labai įdomias, naujas studijas. Mačiau tame ateitį ir perspektyvas. Taip pat pati studijų programa man pasirodė labai įdomi.

Ar turite kokių nors atmintin įsirėžusių prisiminimų iš universiteto laikų?

Prisiminimų tikrai daug, tačiau pačios linksmiausios turbūt būtų susiję su konkrečiais dėstytojais, todėl apie tai pasakoti viešai būtų neetiška.

Man, žinoma, buvo labai smagu, kad mūsų fakultetas buvo Saulėtekyje ir į paskaitas eidavau per miškelį, tarsi kurorte.

Koks buvo pirmasis Jūsų darbas apskritai ir koks buvo pirmasis darbas baigus studijas?

Aš studijuodama jau dirbau viešbučio „Mabre Residence Hotel“ ir restorano „Steakhouse „Hazienda“ vadove, tuo metu statėme viešbutį „CityPark Hotel“, todėl suderinti studijas ir darbą man buvo labai didelis iššūkis. Mano studijuojant įgytas žinias (Verslo informacijos vadyba - bakalauras, Tarptautinė komunikacija - magistras) aš jau tada galėjau pritaikyti vos ne kasdien.

Ar VU Komunikacijos fakultetas turėjo įtakos Jūsų, kaip asmenybės, formavimuisi?

Visų pirma, man universitetas davė daug naudos kaip žmogui, asmenybei. Tai tarsi atveria platesnį kelią, platesnį žvilgsnį. Tarsi netyčia išmoko tave didesnės koncentracijos, pasirinkimo meno, laiko valdymo.

Dabar aš dirbu tarptautinėje kompanijoje, kurioje turiu daug verslo reikalų su klientais globalioje rinkoje: iš Kinijos, Pietų Korėjos, Japonijos, Meksikos, JAV, Arabu šalių, o ką jau kalbėti apie visas Europos šalis. Tai mano studijos man labai padeda.

Papasakokite kaip atrodo Jūsų darbo diena? Gal galite įvardyti iššūkius, su kuriais šiomis dienomis dažniausiai tenka susidurti darbe?

Turbūt didžiausias iššūkis šiomis dienomis kiekvienam vadovui – Covid 19 pandemijos iššūkiai ir jų padarinių suvaldymas, nauji komunikacijos šaltiniai.

Taip pat vienas iš svarbių momentų yra laiko valdymas.

Mano diena dabar  šiek tiek kitokia nei buvo iki šiol, nes prieš tai labai daug keliaudavau po pasaulį ir Lietuvoje buvau paskutinius 6 metus itin retai. Dabar reikia komunikuoti online ir tai man visai neblogai sekasi.

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Man svarbiausia patikimumas ir pasitikėjimas: komanda, klientais, partneriais. Manau, kad tai kertinis akmuo visiems kitiems tikslams pasiekti.

Ar turite konkrečių tikslų savo darbe?

Man patinka sėkmė. Ir ta sėkmės išraiška tikrai nėra vien pinigai. Tai ir laiminga komanda, kuri pasiekė savo užsibrėžtą tikslą, ir laimingas klientas, kuris atsiunčia tau nuotrauką, kaip auga jo augalas tavo pagamintame ir pristatytame durpių substrate, ir laimingas futbolą žaidžiantis vaikas, kurio komandai tu esi rėmėjas.

Mano keliami kaip vadovo tikslai kompanijai – veikti dar globaliau ir inovatyviau.

Remiantis savo studijų patirtimi, ką patartumėte ar ko palinkėtumėte dabartiniams studentams?

Palinkėčiau kiekvieną dieną nenustoti būti atviru ir mokytis. Mokytis ne ta prasme, kad kažką „kalti“ mintinai, kad išlaikyti egzaminą, o mokytis stebėti besikeičiantį pasaulį, daryti iš to išvadas ir stengtis prisidėti kuriant pridėtinę vertę visuomenėje.

Dar palinkėčiau nebijoti bandyti kažką nauja, nebijoti klysti, nebijoti būti juokingu, nes tik taip ir gimsta dideli dalykai.

Ir dar...nebūti per daug rimtam. Šypsotis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos