Agne Ceplinskiene 600x600

Alytaus miesto mero patarėja komunikacijai, buvusi TV3 žurnalistė / Žurnalistika

 

Kodėl nusprendėte studijuoti būtent Komunikacijos fakultete?

Kiek save prisimenu, visada svajojau būti žurnaliste. Nuo 5 klasės lankiau jaunųjų žurnalistų kursus, o jau gimnazijos suole pradėjau iš to užsidirbti – rašiau straipsnius vietos laikraščiui „Alytaus naujienos“. Patiko daugelį dalykų sužinoti pirmai, sutikti įdomių ir drąsių žmonių, patiko galvoti apie dalykus įvairiapusiškai. Žurnalistikos studijos Vilniaus universitete buvo vienintelis mano pasirinkimas.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų?

Universiteto aura. Mane žavėjo universiteto skatinimas neiti paviršiumi. Įsiminė dėstytojai – asmenybės: a.a. Romas Sakadolskis, Rolandas Barysas, Gintaras Deksnys, Margarita Matulytė, Deimantas Jastramskis, Jolanta Mažylė, Andrius Vaišnys, kurio, beje, daugelis studentų bijojo, o man patiko, nes reikalavo ne žioplinėti, o mąstyti plačiau, giliau.

Dirbti žiniasklaidoje pradėjau dar studijų metais. Studijas prisimenu ir kaip nuolatinį bėgimą: paskaitos, interviu filmavimai, seminarai, filmavimai, išlaikai egzaminą ir vėl bėgte į darbą. Tai labai užgrūdino.

Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertė darbe?

Universitetas nėra amatų kalvė kaip profesinės mokyklos. Iš mokyklos į universitetą atėjau su vienokiu pasaulio matymu. Čia sutikti žmonės tas sienas sugriovė, išplėtė matymo lauką. Išmokau į dalykus žiūrėti kritiškai. Nėra vieno teisingo atsakymo. Kaip ir nėra vienos teisingos tiesos.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena?

Gana ilgą laiką dirbau TV3 žinių tarnyboje reportere. Geriausi prisiminimai, nors įtampų dėl darbo specifikos netrūko. Paskui su šeima nusprendėme grįžti gyventi į gimtąjį Alytų. Dabar dirbu Alytaus mero Nerijaus Cesiulio komandoje. Esu mero patarėja, rūpinuosi jo komunikacija.

Kaip atrodo darbo diena – kol kas sunku nupasakoti. Prieš mėnesį Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilo didelis gaisras. Tada ir pradėjau dirbti. Buvo karšta. Ir tik dabar darbas pradeda įgauti kažkokį ritmą. Daug naujų klausimų, temų, vietos problemų.

Kokie įgūdžiai ir asmeninės savybės yra svarbiausios Jūsų darbe?

Per ribotą ir trumpą laiką turi padaryti maksimaliai gerai. Toks iššūkis mano duona kasdieninė – todėl turi būti ir lankstus, ir greitas, ir akylas, ir būtinai kūrybiškas. Nes kitaip bus tiesiog neįdomu.

Visko žinoti negali, bet turi žinoti, ko paklausti, rasti patikimus šaltinius. Ir visada turi tikrinti informaciją. Padaryti taip, kad ją suprastų kiekvienas. Kas yra su manimi dirbę, žino, kad esu pedantiškas žmogus. Turiu padaryti preciziškai gerai, antraip tiesiog graužia sąžinė.

Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis žurnalistikos studijų programą?

Sako, jei gali nedainuot – nedainuok. Su žurnalistika tikriausiai irgi panašiai. Jei ateini daryti šiaip sau – geriau nereikia visai. Bet jei matai tame prasmę – tada sveikinu – esi ten, kur reikia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos