„Power Hit Radio“ laidų vedėjas / Kūrybos komunikacija
Laurynai, kodėl pasirinkote studijas Komunikacijos fakultete?
Vienuoliktoje klasėje, ar net anksčiau, žinojau, kad stosiu į Komunikacijos fakultetą. Bandžiau stoti ir į Žurnalistiką, ir į Kūrybos komunikaciją. Deja, bet neišlaikiau stojamojo egzamino į Žurnalistikos studijas, tačiau studijuodamas Kūrybos komunikacijoje gavau pakankamai žurnalistikos pagrindų.
Kai stojau, Kūrybos komunikacija buvo nauja programa – aš buvau pirmoje laidoje, nežinojome kur tiksliai einame, bet kiek domėjausi prieš pildydamas LAMA BPO dokumentus, atrodė labai įdomiai. Buvo paminėti įdomūs dėstytojai ir tai studijose pasiteisino. Labiausiai įstrigo Vytenis Pauliukaitis, jis dėstė televizijos režisūrą. Tai labai plati programa, tas yra faina.
Kaip gyvenote studijų laikais?
Esu penktos kartos vilnietis, kurių reta, nes Vilnius toks miestas, kuriame labai daug imigrantų iš kitų Lietuvos miestų, ypač studentų. Benediktas Vanagas savo Facebook paskyroje buvo rašęs, kad jis – trečios kartos vilnietis, aš jam komentaruose parašiau, kad esu penktos kartos vilnietis, tai jis sakė, kad mane reikėtų įrašyti į Raudonąją knygą.
Bet studijų laikais, nors ir su tėvais, gyvenau netoli Saulėtekio bendrabučių, todėl daug laiko praleidau „Niujorke“. Teko ir pabūti, ir nakvoti pas draugus, ir pamatyti bendrabučio gyvenimo. Pavyzdžiui, žiūrint krepšinį pamatyti, kaip iš „barako“ 8 aukšto skrenda televizorius, ar tas pačias legendines dviejų savaičių senumo keptuves su bulvėmis. Tai to studentiško gyvenimo pamačiau.
Nuo pirmo iki ketvirto kurso o buvau Studentų atstovybėje. Ir dabar dar kartais apsilankau kaip veteranas, kai pasikviečia į fuksų stovyklas. Aš vis dar sakau, kad tai buvo geriausi keturi metai mano gyvenime. Nes buvo ir kursiokai faini, buvome pirma laida – visi tokie nežinantys kur einame, bet sulipome ir dabar dar su kai kuriais palaikome ryšį, su kai kuriais net kartu dirbame. Daug kas nuėjo į kino, reklamos ar televizijos industriją. Aš buvau savo kurso seniūnas, tai man sakydavo, kad aš eisiu kažką organizuoti, šnekėti ar linksminti Lietuvą. Tai taip ir nutiko.
Mano karjera – gryno darbo rezultatas, viskas vyko po truputį. Pradėjau nuo ZIP FM prodiuserio pareigų, turėjau tris laidas, kurioms ruošiau turinį eteriui ir turėjau kelias trumpas rubrikas, kur su dabartiniu laidos vedėju galėjau pasitreniruoti dirbti prie mikrofono.
Jei ne iš karto – tai kodėl jus patraukė radijas?
Dar mokyklos laikais dirbau internetinėje radijo stotyje, ten buvo labiau pažaidimas. Tai radijas pradėjo patikti jau tada.
O ketvirtame kurse turėjome 2 mėnesius praktikos. Aš nuėjau į Radijo centrą, į marketingo ar savireklamos skyrių, ten gavau padirbėti su radijo socialiniais tinklais. Bet turėjau mintį , kad norėčiau šnekėti radijuje. Tai tuos du mėnesius išnaudojau kontaktams užmegzti. Ir po kelių mėnesių, po praktikos, gavau pasiūlymą ateiti dirbti į ZIP FM, kaip prodiuseris. Dar po kelių metų atėjau į Power Hit Radio, ir dabar esu radijo laidų vedėjas. Taip viskas gražiai ir susidėliojo.
Ar patys kuriate turinį savo laidoms radijuje?
Taip, mes su kolega Roku patys dėliojamės savo rubrikas ir temas, kuriomis kalbėsime. Ieškome įdomių straipsnių, ir bandome viską kas svarbiausia perteikti per 2 minutes. Čia, manau, ir studijos padėjo, mokėjimas apdoroti informaciją, tie patys kursiniai ir bakalauro darbas tiesiogiai susiję, nes turi šūsnį šaltinių, kuriuos turi išmokti apdoroti, susisteminti ir pateiki pagrindinę informaciją.
Studijas prisimenu tik geromis emocijomis, nes pristatymai vykdavo labai laisva forma. Smagi ta pasirinkimo laisvė, aš ir savo bakalauro temą rinkausi iš to kas man įdomu. Puiku, kad net tiriamuosius darbus gali pasirinkti ruošti iš to kas tau aktualu, tada paprasčiau ir darbus rašyti.
Kaip pavyko pritaikyti universitete įgytas žinias? Ar buvo susijusių paskaitų?
Kūrybos komunikacija neturėjo radijo paskaitų, bet žinau, kad žurnalistai galėjo rinktis kryptis – spauda, televizija ar radijas. Ten gal būtų labiau paruošę, o man viskas išėjo iš to susižavėjimo medijomis ir radiju. Dar kai vaikas buvau ir važiuodavome į mokyklą, klausydavau BBC arba lietuviškų radijo stočių ir man tai buvo labai įdomu.
Power Hit Radio transliuoja ne tik garsą, bet ir vaizdą. Dėka tų kamerų, mes po eterio galime išsikirpti tuos klipus ir pasidalinti jais socialiniuose tinkluose. Tokie techniniai dalykai, bet smagu, kad vaizdo įrašai tampa populiariais ir sulaukia daug patiktukų. Tada tenka prisiminti ir montažo dalykus ir filmavimo subtilybes, ko dalinai mokėmės ir per studijas.
Būdamas studentu dalyvavau visur ir studijų programų komitete, ir Studentų atstovybėje. Man patiko būti aktyviam. Darydavome vlogus ir ataskaitas kitaip, kad studentams būtų įdomu. . Buvau ir kuratorius, kadangi esu vilnietis, tai studentams ir popamokinės veiklos vietas rekomenduodavau. Ir šiaip esu ekstravertas, man patiko bendrauti su visais, ne tik su studentais, bet ir su dėstytojais.
Kaip sekasi planuoti savo laiką ?
Esu įpratęs sekti laiką, kad viskas būtų tinkamą minutę, dažniausiu atveju dėl to kenčia miegas. Laiko planavimas yra labai rimtas dalykas. Supranti, kad jei neturėsi pakankamai laiko – kentės tavo pateikiama medžiaga. Man patinka būti atsakingam už planavimą. Nuo pat studijų pradžios, tiek su grupiniais namų darbais, tiek su Studentų atstovybės veikla, buvo reikalingas geras planavimas. Organizuojant fuksų stovyklas, pirmakursių krikštynas, nors ir mažesniu mastu nei dabar, bet buvo reikalingas pasiskirstymas darbais ir terminais, kada tai turi būti padaryta.
Kokiems moksleiviams rekomenduotumėte studijas VU KF?
Esu dirbęs keliose studijų mugėse LITEXPO su Studentų atstovybe, ir kadangi buvau pirmos laidos KK atstovas, mane nuolatos kviesdavo papasakoti apie studijas. Manau, moksleivis turėtų būti labai žingeidus ir plataus akiračio žmogus, nes mokantis tokią specialybę, reikia domėtis viskuo. Svarbu turėti konkrečią savo kryptį. Turi suprasti, kad gali studijas pritaikyti savo pomėgiams. Moksleivis turėtų būti toks, kuris nebijo rinkti informacijos ir jam būtų įdomu gilintis.
Aš dirbu šou pasaulyje, todėl dažnai tenka išeiti iš komforto zonos, daryti dalykus, kurių nenorėtum, bet žinai, kad tai – tavo darbas ir turi palikti savo įsitikinimus už durų, turi eiti ir daryti. O šiaip kursiokai, su kuriais bendraujame, visi dirba skirtingose srityse, plataus formato studijos leidžia karjeros kelią rinktis kuris pačiam įdomus.
Ką galėtumėte patarti esamiems ir būsimiems studentams?
Universitetas – labai gera pažinčių užmezgimo vieta. Žinios, praktika – taip, bet tuo pačiu ir pažinčių užmezgimas. Studijuojant dažniausiai tave supa žmonės, kurie domisi panašiais dalykais. Mano artimiausi draugai dabar yra iš studijų ir Studentų atstovybės laikų.
Manau, svarbiausia išnaudoti universiteto duodamus ketverius metus. Nes fakultetas gali duoti daug, bet jeigu tu nori – gali pasiimti dar daugiau. Aš tuos ketverius metus visiškai atidaviau universitetui. Nežinau, ar verta dirbti studijuojant, kartais gyvenimas priverčia, bet manau verčiau pasinerti į studentišką gyvenimą ir užmegzti kuo daugiau ryšių. Dabar tos pažintys atperka viską.