John Durham PetersVU paskaitas skaitys knygos „Kalbėjimas vėjams: komunikacijos idėjos istorija“ autorius Johnas Durhamas Petersas.

Vasario 27 – kovo 4 dienomis VU Filosofijos fakultetas kviečia į J. D. Peterso viešų paskaitų ciklą „Kaip suprasti medijas: medijų teorijos ir technologijos filosofijos sankirtos“ (Understanding Media: Intersections of Media Theory and the Philosophy of Technology).

Vasario 27 d. 18 val.: „The Landscape of Media Theory Today“;

Vasario 28 d. 18 val.: „Sea Media as a Test Case for the Philosophy of Technology“;

Kovo 3 d. 18 val.: „Sky Media and Their Critical Impact“;

Kovo 4 d. 18 val.: „God and Google and the Long Heritage of Thinking about Omniscient Data-bases“.

2014 m. sueina 50 metų nuo garsiosios Marshallo McLuhano knygos „Kaip suprasti medijas“ pasirodymo. Ši knyga ypatingai išpopuliarino idėją, jog medijos yra tam tikros terpės, kuriose vyksta ne tik komunikacija, bet ir apskritai bet kokia žmonių veikla. Savo paskaitų cikle vienas iš žymiausių šiuolaikinių medijų teoretikų J. D. Petersas originaliai peržiūri šią McLuhano idėją, atsižvelgdamas į intelektualinius, technologinius bei ekologinius pokyčius, įvykusius nuo 1964-ųjų.

J. D. Petersas yra A. Craigo Bairdo vardo komunikacijos profesorius Ajovos universitete, JAV. Jis yra vienas iš žymiausių šiandienių medijų mąstytojų, tyrinėjantis medijų ir kultūros istoriją, komunikaciją ir socialinę teoriją bei analizuojantis platesnius istorinius, teisinius, filosofinius, religinius bei technologinius komunikacijos fenomenų kontekstus.

Lietuvos akademinei bendruomenei Johnas Durhamas Petersas yra pažįstamas iš 2004-aisiais lietuviškai pasirodžiusios knygos „Kalbėjimas vėjams: komunikacijos idėjos istorija“.

Paskaitos bus skaitomos VU Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Išsamiau: http://bit.ly/1gQdDur

 

                                                                                      KF ir FSF informacija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos