Costis DallasKF Muzeologijos katedra kviečia į viešų paskaitų ciklą „Kultūros paveldas ir muziejai informacijos amžiuje“.

Ciklo „Cultural heritage and museums in the age of information“ paskaitas skaitys Toronto universiteto Informacijos fakulteto docentas, Muziejininkystės studijų programos vadovas dr. Costis Dallas.

Doc. dr. C. Dallas Oksfordo universitete apgynė klasikinės archeologijos daktaro disertaciją ir ilgą laiką dėstė Atėnuose įsikūrusiame Panteiono universiteto Komunikacijos, žiniasklaidos ir kultūros fakultete. Šiuo metu jis vadovauja Muziejininkystės studijų programai Toronto universitete, kuriame skaito paskaitas muzeologijos teorijos ir praktikos, muziejų vadybos, naujųjų medijų ir skaitmeninio paveldo išsaugojimo temomis. Jo mokslinė veikla taip pat yra glaudžiai susijusi su Atėnų tyrimų centro Skaitmeninio išsaugojimo skyriumi, aktyviai dalyvaujančiu Europos Komisijos finansuojamuose skaitmeninio kultūros paveldo projektuose (CARARE, Europeana Cloud, LoCloud, ARIADNE ir kt.). Pagrindiniai mokslininko interesai apima skaitmeninio išsaugojimo teorinio modelio koncepcijos plėtojimą, istorinių požiūrių integracijos klausimus kultūros objektų, jų metodologijos, infrastruktūrų bei medijų tyrimuose, o taip pat kultūrinio istorinio veiklos modelio taikymą meninių ir kultūrinių veiklų, muziejų darbo ir muziejaus lankytojų patyrimų suformuotų „gyvenamųjų pasaulių“ (angl. „lifeworlds“) sampratoje.

Daugiau informacijos apie mokslininką: http://www.ischool.utoronto.ca/costis-dallas

 

Paskaitos vyks 2013 m. gruodžio 16–18 d. Vilniuje (VU Senato salėje ir Komunikacijos fakultete). Paskaitos bus skaitomos anglų kalba. Prašome registruotis internetu: http://bit.ly/1c7qWCl
Iškilus klausimams, kreipkitės el. paštu .

 

Paskaitų ciklo programa:

2013 m. gruodžio 16 d. | Pirmadienis
Vieša paskaita Vilniaus universiteto Senato salėje
Tema: Kultūros paveldas, muziejai ir informacija. Cultural heritage, museums and information (anglų kalba)
Laikas: 10.00–11.30 val.
Vieta: Vilniaus universiteto Senato salė, Universiteto g. 3, Vilnius. Kaip rasti

2013 m. gruodžio 17 d. | Antradienis
Vieša paskaita Komunikacijos fakultete
Tema: Skaitmeninių paveldo rinkinių išsaugojimas ir vadyba. Managing and curating digital heritage collections (anglų kalba)
Laikas: 17.00–20.00 val.
Vieta: Kūrybos komunikacijos salė (JR5 aud.), Saulėtekio al. 9, I rūmai. Kaip rasti »

2013 m. gruodžio18 d. | Trečiadienis
Vieša paskaita Komunikacijos fakultete
Tema: Skaitmeninio paveldo interpretavimas ir komunikacija. Interpretation and communication of digital heritage (anglų kalba)
Laikas: 15.00–18.00 val.
Vieta: 209 aud, Saulėtekio al. 9, I rūmai. Kaip rasti »

 

Paskaitų ciklą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Vilniaus universitetas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos