Prof. dr. P. van Menšo vieša paskaitaTrečioji vieša profesoriaus Pieterio van Menšo (Pieter van Mensch) paskaita Lietuvoje vyko Nacionaliniame muziejuje.

Profesorius paskaitą pradėjo nuo „Futurizmo manifesto“, kurį 1909 metais italų poetas F. Marinetti paskelbė Paryžiaus dienraštyje „Le Figaro“. Būtent muziejų istorijoje šis manifestas labiausiai žinomas dėl frazės: „Mes norime sugriauti muziejus ir bibliotekas“. Futuristai su panieka žvelgė į jiems nuobodulį kėlusią akademinę literatūrą, norėjo „išvalyti“ Italiją nuo profesorių, archeologų, antikvariatų.

Prof. dr. P. van Menšo vieša paskaitaMuzeologijos katedros vedėjas pristatė integruoto, bendruomenės, spontaniško („pop-up“) ir ekomuziejaus koncepcijas. Atkreipė dėmesį į dalyvaujamosios kultūros (web 2.0) ir tinklaveikos  visuomenės (web 3.0) sampratas, jų įtaką muziejų raidoje.

Paskutinė KF Muzeologijos katedros vedėjo prof. dr. Pieterio van Menšo paskaita vyks gegužės 14 dieną Kauno Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Prof. P. van Menšo viešų paskaitų vaizdo įrašai »

Prof. dr. P. van Menšo vieša paskaita

Mindaugo Kelpšos nuotr.