mini Konferencija VU biblioteka 1Lyčių studijų centras rengia tarptautinę konferenciją „Lyčių studijos ir tyrimai 2019: šimtmečio pasiekimai ir perspektyvos“, skirtą paminėti ir įprasminti moterų balsavimo teisės įgyvendinimo 100-metį Lietuvoje bei siekia suburti įvairių sričių mokslininkes ir mokslininkus, tyrėjas ir tyrėjus, aktyvistes ir aktyvistus – visas ir visus, kas dirba įvairiose lyčių studijų srityse Lietuvos ir užsienio švietimo, mokslo bei tyrimų institucijose, pasidalinti mokslinių tyrimų rezultatais ir idėjomis.

Šiandien lyčių studijos – mokslinių tyrimų laukas, kuris apima lyčių lygybės, moterų ir feminizmo, vyrų ir vyriškumo, queer studijas, kurios tiesiogiai siejasi su daugybe šiuolaikinių idėjų ir socialinių siekinių – demokratijos ir visuotinės lygybės principų įgyvendinimu, žiniomis grįstos visuomenės kūrimu. Lyčių studijų laukas, apimantis lyties ir kitų socialinių charakteristikų tarpusavio sąveikas bei jų raišką ir poveikius skirtingose sociokultūrinėse dimensijose, reiškia, kad lyties suvokimas ir tyrinėjimai yra kompleksinis procesas, darantis įtaką socialinės galios pasireiškimui ir socialinių hierarchijų formavimuisi ir palaikymui visuomenėje. Todėl lyčių tyrimai sukuria naujas žinias, kurios yra darnaus vystymosi, politikos formavimo, organizacijų transformavimo (-si), naujų paslaugų ir produktų kūrimo, ir kt. pagrindas.

Kviečiame teikti pranešimų santraukas ir dalyvauti konferencijoje, kuri vyks 2019 m. lapkričio 21-23 d., Vilniuje.  Daugiau informacijos apie konferenciją: http://www.genderconference.kf.vu.lt/lt/

Tarptautinę konferenciją remia Lietuvos Mokslo taryba.