mini K. Jakutyte Anciene dKristina Jakutytė-Ancienė gins disertaciją „Elektroninis dalyvavimas įgyvendinant trečiojo sektoriaus veiklas: Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atvejis“ socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2010–2016 m. m. Vilniaus universitete.

Mokslinė disertacijos vadovė – doc. dr. Renata Matkevičienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S).

Daktaro disertacijoje apibrėžtos naujos NVO vykdomos tarpininkavimo, atstovavimo, viešųjų reikalų sprendimo veiklos, kuriomis stiprinamas piliečių dalyvavimas aktyviu piliečių įsitraukimu ir dalyvavimu pagrįstose iniciatyvose, projektuose. Įvardytoms NVO veikloms įgyvendinti pasitelkiamo e. dalyvavimo analizė leido sukurti išsamią e. dalyvavimo kaip komunikacinio būdo koncepciją, kuria skatinamas naujojo viešojo valdymo teorijoje akcentuojamas piliečių įtraukimas į sprendimų svarstymo procesus ir jų įgalinimas. Taikant sukurtą metodinį įrankį siekta išanalizuoti Lietuvos NVO veiklas, jų įgyvendinimą, tam pasitelkiamas komunikacijos priemones ir nustatyti e. dalyvavimo priemonių taikymo ypatumus įgyvendinant Lietuvos NVO veiklas.

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

• prof. dr. Zenona Atkočiūnienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • prof. dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • prof. dr. Elena Macevičiūtė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • prof. dr. Andris Petersons (Turibos universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • doc. dr. Andrius Šuminas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S).

Su disertacija galima susipažinti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir interneto svetainėje adresu http://www.lmt.lt/lt/paslaugos/disertacijos/d-db/4790/p0.html.

Disertacijos gynimas vyks gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val. VU Komunikacijos fakulteto Audronės Glosienės (204) auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, II aukštas).