mini LSC PLAKATAS2017 metų kovo 31 d. Vilniaus universiteto Lyčių studijų centrui sukanka 25-eri metai. Jubiliejaus proga Centras rengia nacionalinę mokslinę konferenciją, kuria siekiama įprasminti lyčių studijų atsiradimą ir lyčių politikos sklaidą Lietuvoje nuo akademinio iki vyriausybinio lygmens, išryškinant nūdienos aktualijas ir problemas.

Institucionalizuotos lyčių studijos prisijungė prie tradicinės pasaulėžiūros kritikos, jos kaitos, įgyvendino ir įgyvendina lyčių lygybės idėjas, ugdydamos studijuojančiųjų kritinį mąstymą, gebėjimą suvokti lyties reikšmę asmenybės tapatumo formavimuisi ir gebėjimą pažinti save bei suvokti lyčių politikos ir praktikos vystymo svarbą ir būtinybę.

Siekdamas įvertinti lyčių studijų poreikį ir problematiką XXI amžiuje, Lyčių studijų centras į konferenciją sukvietė įvairių sričių mokslininkus, lyčių studijų teoretikus ir praktikus, lyčių lygybės srityse dirbančių institucijų ekspertus, NVO organizacijų atstovus, kurie konferencijos metu  pasidalins teorinėmis ir praktinėmis lyčių studijų įžvalgomis, inicijuos mokslines diskusijas aktualiomis temomis.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Konferencijos organizacinis komitetas:

Doc. dr. Lijana Stundžė (pirmininkė)
Prof. (HP) dr. Dalia Leinartė
Dr. Deimantė Šėporaitytė – Vismantė