Prof. dr. Pieter van MenschPirmoje viešoje profesoriaus Pieterio van Menšo (Pieter van Mensch) paskaitoje aptarta su muzeologijos mokslu susijusi problematika.

KF Muzeologijos katedros vedėjas akcentavo muziejų darbo etikos klausimus. Vienas iš jų – ar visi objektai turi būti restauruojami ir išsaugomi? Kadangi bėgant laikui objektų palaipsniui daugėja, visų neįmanoma nei išsaugoti muziejų fonduose, nei eksponuoti.

Keldamas klausimą, ar patys muziejai geba pagrįsti savo reikalingumą, P. van Menšas pabrėžė muziejų komunikacijos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Jei muziejaus prasmė ir jame esančių objektų vertė nebus pristatoma visuomenei – paprasčiausiai susidursime su muziejų uždarymo galimybėmis.

Artimiausia profesoriaus P. van Mensho paskaita vyks kovo 20 dieną Šiaulių universitete. Keturių viešų paskaitų ciklą užbaigs paskaitos Lietuvos Nacionaliniame muziejuje (balandžio mėnesį) ir Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (gegužės mėnesį).

Audriaus Dabrovolsko nuotr.

Vaizdo įrašas:

Prof. Dr. P. van Mensch: New thinking in museology (VIDEO)