LauzikasDoc. Rimvydas Laužikas skaitys paskaitą „Praeities skaitymas: kompiuteris, virtualybė, second life“ Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje.

Paskutiniaisiais dešimtmečiais išplėtotos skaitmeninės technologijos palaipsniui apima visas žmogaus gyvenimo sritis, keičia visuomenę. Kai kurių mokslininkų nuomone, galime kalbėti apie visiškai kitokios – tinklaveikos visuomenės susiformavimą. Kartu šios technologijos suteikia naujas galimybes mokslininkams, dirbantiems humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Paskaitoje bus pristatomas skaitmeninių technologijų taikymas paveldo tyrimams ir paveldo komunikacijai. Daugiausia dėmesio skiriama 3D vaizdo technologijai bei paveldo komunikacijai virtualioje 3D erdvėje.

Paskaita bus skaitoma kovo 8 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio 12, Utena).

Pradžia – 16 val.