Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas kviečia į knygos „Žurnalistika Lietuvoje. Žurnalistų laisvė, saugumas ir įtakos“ pristatymą. Renginys vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kovo 12 d., 17.30 val.

naujienai knygos pristatymas

Deimanto Jastramskio, Giedrės Plepytės-Davidavičienės, Rūtos Kupetytės ir Ingridos Gečienės-Janulionės parengtoje monografijoje pateikiami pirmą kartą surinkti reprezentatyvūs Lietuvos žurnalistų apklausos duomenys apie žurnalistikos situaciją politinių ekonominių ir socialinių rizikų kontekstuose. Knygos autoriai išsamiai analizuoja Lietuvos žurnalistų suvokimus apie darbo sąlygas, įvairaus pobūdžio įtakas, redakcinę autonomiją, žurnalistinius vaidmenis, profesinę etiką ir veiklos saugumą. Įvertinus įvairialypes rizikas ir savicenzūros mastą žurnalistikos lauke, aptariamos žiniasklaidos, kaip socialinės institucijos gyvybingumas.

„Analogiškos apklausos 2021–2023 m. buvo organizuojamos daugiau nei šimte pasaulio valstybių, kurių mokslininkai telkiasi „Worlds of Journalism Study“ tyrėjų tinkle. Todėl susisteminti Lietuvos žurnalistų apklausos duomenys ateityje galės būti vertinami įvairių šalių žurnalistikos kultūrų perspektyvoje“, – sako tyrėjų grupės vadovas ir „Worlds of Journalism Study“ mokslininkų tinklo atstovas Lietuvoje docentas Deimantas Jastramskis.

Knygos pristatyme dalyvaus autoriai: dr. Deimantas Jastramskis, dr. Giedrė Plepytė-Davidavičienė, dr. Rūta Kupetytė. Renginį moderuos Lietuvos žurnalistikos centro vadovė dr. Džina Donauskaitė.