MicrosoftTeams image

 

Pirmadienį mirė žurnalistas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, buvęs LRT Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis, jam buvo 66 metai. Profesorius mirė Santaros klinikose, kuriose buvo gydomas dėl širdies ligos.

Žygintas Pečiulis buvo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Apeliacinės komisijos narys, Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos magistrantūros studijų programos komiteto pirmininkas ir žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto narys, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kultūros programų konkurso vertinimo komisijos narys, Tarptautinės mokslinės recenzuojamos duomenų bazės „Lituanistika“ ekspertas, Spaudos, radijo ir televizijos kritikos projekto internete („Projektas Ž“) vadovas (Lietuvos žurnalistikos centro projektas, kurį remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas). 2005-aisiais už praktinį vadovą „Efektyvi komunikacija“ buvo apdovanotas kaip geriausio metų mokslo populiarinimo kūrinio autorius. Ž. Pečiulis – Žurnalistikos žodyno bendraautoris.

Profesoriaus mokslo srities temos buvo medijos, masinė komunikacija, audiovizualinė komunikacija, televizijos istorija ir teorija, viešoji komunikacija.

Vilniaus universitete Ž. Pečiulis buvo mylimas ir vertinamas studentų. Komunikacijos fakultete jis dėstė audiovizualines medijas, vaizdo ir garso raiškos žurnalistiką, audiovizualinių ir tinklaveikos medijų diskursą, audiovizualinę raišką.

Atsisveikinimas su Ž. Pečiuliu vyks antradienį, rugpjūčio 24 d., nuo 12 iki 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje. Šv. Mišios bus aukojamos trečiadienį, rugpjūčio 25 d., 11 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Laidotuvės vyks Liepynės kapinėse.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos