PR kvietkaKomunikacijos fakulteto studentai geriausiai pasirodė tarptautiniame projekte „PR-kvetka-2013“.

Kovo 27-29 dienomis Minske vyko Baltarusijos valstybinio universiteto Žurnalistikos instituto organizuojamas ryšių su visuomene (RsV) forumas „PR-kvetka-2013“. Čia dalyvavo trylika Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų su dėstytoju Andriumi Kasparavičiumi.

„Mūsų tikslas – reprezentuoti Lietuvą, laimėti prizines vietas. Noriu, kad studentai susipažintų su Baltarusijoje vykdomais ryšiais su visuomene“, – prieš išvykdamas į Minską delegacijos tikslais dalinosi Andrius Kasparavičius. Lūkesčiai išpildyti su kaupu: Komunikacijos fakulteto studentai laimėjo pirmąsias vietas socialiniame ir komerciniame sektoriuose.

Trys magistrantūros ryšių su visuomene studijų programos pirmakursiai Edita Dulko, Ingrida Bučionytė ir Vytautas Lukaševičius su projektu „Kapaviečių lankymas“ laimėjo pirmą vietą socialiniame sektoriuje. Projekto tikslas – skatinti lietuvių ir baltarusių bendruomenes lankyti ir tvarkyti savo giminių kapus kitoje šalyje (lietuviai – Baltarusijoje, baltarusiai – Lietuvoje).

„Prieš žlungant Sovietų Sąjungai, tarp tuometinių Lietuvos ir Baltarusijos teritorijų vyko didelė gyventojų migracija. Po 1991 m. nemažai žmonių grįžo į gimtinę, palikę savo naujus namus bei anapilin išėjusių giminaičių kapus. Pripažinus abiejų šalių nepriklausomybę, tarp šių valstybių atsirado vizų režimas, pasunkinęs sienų kirtimą ir mirusiųjų giminaičių poilsio vietų lankymą bei tvarkymą. Siekiant paskatinti lietuvių ir baltarusių bendruomenes lankyti ir tvarkyti savo giminių kapus kitoje šalyje, bus sukurtas specialus interneto puslapis, kuriame potencialūs projekto dalyviai galės registruotis ir užmegzti tarpusavio ryšius. Taip pat puslapyje bus pildomas sąrašas, kuris palengvins konkrečių kapaviečių paieškas. Jį pildyti galės kiekvienas užsiregistravęs internetinio puslapio lankytojas. Jame taip pat bus pateikiama informacija apie mirties liudijimų paieškos nacionaliniuose archyvuose procesą“ – rašoma projekte.

Komercinio bloko nugalėtojos – taip pat ryšius su visuomene studijuojančios magistrantūros pirmakursės Rūta Šainerytė, Toma Lipskytė ir Gabija Vaičeliūnaitė. Merginos sukūrė ryšių su visuomene planą nuo sovietinių laikų veikiančios firmos „Lelija“ įvaizdžiui gerinti – „Sovietinio prekių ženklo „Lelija“ patrauklumo kūrimas“. Projekte pristatomos originalios ir kūrybiškos ryšių su visuomene priemonės: siūloma „Lelijos“ įmonei remti vandens lelijų, kurios įrašytos į Raudonąją knygą, išsaugojimą; darbovietėse sukuriama darbuotojų vaikų užimtumo aikštelė „Vaikučių ateljė“, kurioje jie galėtų kurti įvairius darbelius iš atlikusių rūbų skiaučių. Šiuo projektu siekiama, jog „Lelijos“ prekės ženklas vartotojams asocijuotųsi su kokybiškais, madingais elegantiško stiliaus drabužiais, vertinamais mados ekspertų, būtų žinomas, kaip kūrybiškumo propaguotojas, skleidėjas, ir taptų atsakingu prieš savo darbuotojus.

„PR-kvetka-2013“ – kelių dienų forumas, kurio metu vyksta paskaitos, dirbtuvės ir projektų pristatymai. Konferencija rengiama su RsV agentūromis, todėl baltarusiams prizai būna praktikos galimybės. Ryšių su visuomene projektų konkursas buvo suskirstytas į dvi dalis: socialinį ir komercinį sektorius. Studentai prieš konferenciją parengė projektus, iškėlė problemas, sugalvojo idėjos įgyvendinimo metodus ir pristatė tai renginyje.

Vizito Baltarusijoje metu studentai ne tik dalyvavo konferencijoje, jie taip pat aplankė Lietuvos ambasadą, kur susitiko su laikinuoju reikalų patikėtiniu Jonu Daniliausku. „Kalbėjome apie ambasados veiklą, opozicijos padėtį šalyje, tarptautinę diplomatiją. Taip pat aplankėme Ryšių su visuomene institutą ir didžiausios Baltarusijos naujienų svetainės „tut.by“ redakciją“, – įspūdžiais dalinosi žurnalistikos antrakursis Adomas Šimkus.

Monika Kasnikovskytė