Tarptautinis projektas „Dalijimasis naujomis perspektyvomis: Jūsų 3D žvilgsnis į Europeaną“ (angl. Sharing new perspectives: your 3D view on Europeana) naudos 3D technologiją kaip vaizdo valdiklį, siekiant paskatinti vartotojus kūrybiškai ir interaktyviai domėtis turiniu, pasiekiamu didžiausioje tarptautinėje skaitmeninėje bibliotekoje Europeana.

Projekte bus sukurtos patogios priemonės ir turinio kūrimo įrankiai, leidžiantys tiesioginiams vartotojams rasti įdomios, informatyvios medžiagos apie Europos kultūrą. Vartotojai šių priemonių pagalba galės kurti nuorodas tarp susijusių elementų, pridėti aprašymus ir informaciją bei gautu rezultatu dalintis su draugais, kolegomis, bendraklasiais, studentais, lankytojais ir kt.

Priemonės leis tiesioginiams vartotojams pasirinkti Europeanoje pasiekiamą 3D modelį, naudojant   „Sketchfab“ platformą, ir pateikti komentarus, sukurti nuorodas prie kitų, per Europeaną prieinamų duomenų, bei žiniasklaidos turinio – taip sukuriant interaktyvius išteklius, kurie leistų pasakoti unikalias istorijas.

Projektas leis vartotojams kurti ir vartoti kultūros paveldo turinį ir suteiks galimybę pasidalinti savo istorijomis bei atradimais.

Projekto trukmė

2018 m. rugsėjo mėn. – 2020 m. vasario mėn.

Projekto finansavimo šaltinis

Europos Komisijos Europos infrastruktūros tinklų priemonės Telecom programa

Projekto vadovas Vilniaus universitete

  • Doc. dr. Andrius Šuminas

 

Daugiau apie projektą:

https://share3d.eu/

http://www.dcu.gr/en/share-3d-sharing-new-perspectives/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos