Migle Bielinyte1

SĮ „Susisiekimo paslaugos” komunikacijos vadovė / Verslo informacijos vadyba

 

Kodėl nusprendėte studijuoti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete?

12-oje klasėje baigiau Lietuvos žurnalistikos centro organizuojamą „Sekmadieninę žurnalistikos mokyklą“ – planavau stoti į žurnalistiką. Tačiau ši mokykla subrandino kitą idėją – rinktis komunikaciją ir viešuosius ryšius. Norėjosi platesnės srities, be to, žinojau, kad nuo žurnalistikos taipogi per daug nenutolsiu – tiesa, iš kitos barikadų pusės.

Egzaminų rezultatai buvo tokie, jog būtų pavykę studijuoti ir politikos, teisės ar ekonomikos mokslus, kuriuos rinktis bent jau tuo metu buvo tam tikra norma. Tačiau esu dėkinga tėvams už visišką pasitikėjimą ir tikėjimą manimi, kai rinkausi ne tokią pažįstamą studijų kryptį.

Gerai pamenu tą akimirką, kai galutinai apsisprendžiau, ką rašysiu pirmoje studijų sąrašo vietoje – vaikštinėjau to paties Saulėtekio, kuriame esu užaugusi, o vėliau studijavau, miške ir tiesiog pajutau, kad tai teisingas sprendimas.

Kokie buvo Jūsų studijų metai? Papasakokite ryškiausius savo prisiminimus iš studijų laikų.

Pirmieji prisiminimai susiję su studijų bičiuliais, kuriuos labai džiaugiuosi sutikusi ir kurie yra vieni geriausių draugų šiuo metu.

Taip pat pamenu pirmuosius komandinius darbus, kuriuos dažniausiai atlikdavome su grupioke Giedre. Kadangi abi turime įgimto perfekcionizmo, pamenu, kaip tiesiogine to žodžio prasme užsidarydavome mano ar jos namuose ir iš visos širdies dirbdavome beveik be sustojimų. Pamenu vieną epizodą, kai pertraukų metu garsiai klausydavome Lady Gaga dainos „Bad Romance“ – kodėl jos ir kuo ši daina mums padėjo, abiems neaišku, tačiau prisiminti linksma, o ir darbo rezultatas buvo puikus.

Vasarą po I-ojo kurso pradėjau dirbti viešųjų ryšių agentūroje, kuri vėliau tapo labai geru bakalauro studijų užtvirtinimu, o tapus projektų vadove – ir magistro studijomis.

Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertėdarbe?

Vienas pagrindinių šių studijų privalumų, mano nuomone, yra jų kompleksiškumas, įdomūs ir profesionalūs dėstytojai, kurių dauguma remdavosi savo patirtimi, o tai be abejonės yra labiau įkvepiantis pavyzdys nei vien teorinės tiesos. Pavyzdžiui, darbu kūrybinėje agentūroje, kurioje ir prasidėjo mano kaip komunikacijos specialistės karjera, mane sudomino būtent viena dėstytojų.

Dirbti pradėjau 2010 m., o per tą laiką pakeičiau tris darbovietes – mano startas buvo viešųjų ryšių agentūra „Integrity“, kur per keletą metų išaugau nuo praktikantės iki projektų vadovės. Vėliau kaip komunikacijos specialistė Šiaurės ir Baltijos šalių regionui dirbau tarptautinėje IT paslaugų bendrovėje „CSC Baltic“ (dabar –  „DXC Baltic“), o šiuo metu esu įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė, kurioje dirbu itin kompleksišką ir mėgstamą darbą savo mylimo miesto Vilniaus labui.

Esu tas žmogus, kuris nuo pat pradžių dirba „pagal specialybę“, kas šiandien pasitaiko gana retai. Tiesa, sąvoka „pagal specialybę“ yra gana sąlyginė, ypač – komunikacijos srityje, kuri itin plati. Studijų metais sužinojau esmines kryptis, tam tikras taisykles, tačiau kartu pati turėjau pasirinkti, kuri jų mane domina konkrečiau. Pradėję studijuoti tarsi atsisėdome prie tuščio stalo, vėliau gavome staltiesę, įrankius, indus, tačiau tas gėrybes, kurios galiausiai atsirado ant stalo, sukūrėme patys. Ir kiekvieno studento vaišių stalas buvo kitoks. Man ši laisvė pačiam suvokti, kuriuo būtent keliu nori eiti, be tam tikro studijų krypties apribojimo, griežtų taisyklių, buvo didelis privalumas.

Gal galite papasakoti apie savo darbo dieną ir kartu pateikti keletą patarimų studentams kaip viską suspėti ir dirbti efektyviai?

Mano darbo diena šiuo metu yra tokia, kad vieno scenarijaus ji tikrai neturi. Kartais ji prasideda 5 val. ryte, jei mieste turime tam tikrą įvykį, apie kurį svarbu informuoti eismo dalyvius, žiniasklaidą, ar „Labas rytas“ reportažą apie vykdomą tam tikrą kūrybinį projektą. Darbo pabaiga taip pat priklauso nuo įvairių aplinkybių – ar neturime vėlyvesnių renginių, o gal radijo reportažo ar skubių žiniasklaidos užklausų. Tai, jog apibūdinti savo įprastą darbo dieną sudėtinga man yra didžiausias variklis ir motyvacija. Esu iš tų, kurie nuolat „bėga“ ir kuriems reikia tokio tempo, nes sėdėjimas vienoje vietoje tiesiog svetimas. Dėl to ir fizinė mano darbo vieta labai kintanti.

Pirma efektyvaus darbo taisyklė, žinoma, yra laiko planavimas – tik čia svarbu atrasti, koks planavimo metodas pačiam tinkamiausias. Kaip ir kitose srityse, svarbu būti sau atviram ir nuoširdžiam, per daug nesiremti kitų patarimais. Labai rekomenduoju identifikuoti, kas jus pozityviai veikia darbe – galbūt tam tikri žmonės, galbūt aplinkos pakeitimas, galbūt pertraukėlė mintimis nusikeliant kažkur kitur, o gal aiškus susiplanavimas, kada šiandien prasideda ir baigiasi jūsų darbo diena. Vėlgi – atraskite tai, kas jums individualiai labiausiai tinka ir patinka.

Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis verslo informacijos vadybos studijų programą?

Šias studijas rekomenduoju žmonėms, kuriuos traukia tam tikra laisvė, kuriems nereikia per daug instrukcijų ir kurie yra pasiryžę domėtis „viskuo“. Iš tiesų geras komunikacijos specialistas šiandien turi žinoti daug ir net nekelti sau klausimo, ar jam reikia domėtis vienu ar kitu dalyku. Smalsumas, noras mokytis ir tam tikras „nepatogumas“ bene kasdien atsidurti naujose situacijose yra kasdienybė, o tam reikalingas platus kontekstas, kontaktų tinklas ir daug energijos – tinkamas, neišsenkančias baterijas atrasti vėlgi tenka pačiam.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos