mini ES strukturiniai fondai logoKomunikacijos fakultete savo savarankišką mokslinę veiklą stiprina dr. Mantas Kvedaravičius, įgyvendindamas laimėtą podoktorantūros stažuotės projektą „Nematoma krizė: afektyviniai reprezentacijos režimai Rytų Ukrainos konflikte“.

Projekte tiriama vizualiųjų krizių aplinka Rytų Ukrainos konflikto kontekste, remiantis antropologiniu lauko tyrimu, vykdytu Rytų Ukrainoje 2014-2015 m. Lauko tyrimo medžiaga, surinkta Mariupolio mieste, koncentruojasi į paramilitaristinės grupės „Dešinysis sektorius“ (dislokuotos Mariupolyje ir jo apylinkėse) vizualizavimo praktikas bei Ukrainos armijos tiesiogiai nekontroliuojamame Mariupolio priemiestyje įsikūrusių kultūros namų teatro ir muzikos grupių pasirodymus. Sudėtinga regiono, apimančio daugiakalbes bendruomenes, įvairias giminių grupes bei profesinius tinklus, situacija šiame projekte analizuojama  pasitelkus šiandieninio afekto sąvokos ir reprezentacinių sistemų kritiką.

Projekto tikslas – sukurti etnografiškai pagrįsta studiją, kuri, tiriant politinio afekto ir estetinio režimo problemą Rytų Ukrainos konflikto kontekste, leidžia atskleisti  nacionalizmo, religijos ir istorijos transformacijos daugialypiškumą bei kritiškai įvertinti žiniasklaidos ir šiuolaikinių reprezentacinių sistemų vaidmenį, kuriant šiandieninę krizę Ukrainoje ar kitose pasaulio vietovėse.

Stažuotojas – dr. Mantas Kvedaravičius

Stažuotojo mokslinis vadovas – prof. dr. Andrius Vaišnys

Projekto laikotarpis: 2017 m. gruodžio 4 d. – 2019 m. gruodžio 3 d.

VU ES strukturiniai fondai logo

2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“  veiklos  „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“ tikslas – skatinti jaunųjų mokslininkų stažuočių po doktorantūros studijų sistemos plėtrą bei kelti stažuotojų mokslinę kvalifikaciją.