Prof. dr. Pieter van MenschAntroji vieša profesoriaus Pieterio van Menšo (Pieter van Mensch) paskaita vyko Šiaulių universiteto bibliotekos konferencijų salėje.

Pristatydamas naujus požiūrius į muziejų komunikaciją KF Muzeologijos katedros vedėjas rėmėsi Kanados muziejų asociacijos nuomone, jog muziejai sudomina savo lankytojus skatindami gilesnį kultūrinio paveldo suvokimą. Kita muziejų misija – padėti žmonėms suvokti savo vietą pasaulyje ir formuoti jų identitetą. Tokiu būdu stiprinama žmonių savigarba ir pagarba kitiems.

Prof. dr. Pieter van MenschKonceptualizuodamas muziejų komunikaciją profesorius išskyrė edukaciją, mokymą ir patirtį. Remiantis P. van Menšu, efektyvus mokymas lemia tobulėjimą, vystymą ir aistrą išmokti daugiau. Apibendrinant patirties suvokimą buvo išskirtos keturios kategorijos: vaizdingoji, analitinė, dinaminė ir „sveiko proto“. Profesoriaus nuomone, daugelis muziejų edukatorių priklauso analitinei kategorijai, nes siekia intelektualinio suvokimo, kurį vėliau perteikia muziejų lankytojams.

Antroji vieša prof. Pieterio van Menšo paskaitaArtimiausia prof. dr. Pieterio van Menšo paskaita vyks balandžio 24 dieną Lietuvos Nacionaliniame muziejuje. Keturių viešų paskaitų ciklą užbaigs paskaita Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje gegužės 14 dieną.

Prof. P. van Menšo viešų paskaitų vaizdo įrašai »