mini mikalauskas99„Nesistengiu dirbtinai būti matomas, bet toks esu, nes niekada netyliu: kalbu, klausiu, domiuosi ir pasisakau“, – atskleidžia viešojoje erdvėje dažnai minimas Antanas Mikalauskas.

Tačiau Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas akcentuoja, kad einant tokias pareigas viena svarbiausių savybių – gebėjimas įsiklausyti į kitų nuomones. 

Daugiau nei pusmetį šiai organizacijai vadovaujantis vaikinas ketino studijuoti politikos mokslus, tačiau save atrado kūrybos komunikacijoje.  

Naudos ieško ne tik sau

„Beprotiškai myliu šią organizaciją, ji per šešerius metus man labai daug davė, todėl jaučiu pareigą atiduoti kitiems tai, ką gavau, ką man suteikė kiti žmones. Kiekvienas Lietuvos moksleivių sąjungoje kuriame savo istoriją. Aš tai jau padariau, tad dabar padedu naujai kartai rašyti jų įsimintiną istoriją“, – apie tai, kodėl norėjo būti prezidentu, kalba studentas. Kritiką, kad moksleiviams atstovauja ne mokinys, Antanas vertina kaip stereotipinį mąstymą. Jam kaip studentui lengviau kalbėti apie švietimo problemas, diskutuoti aktualiomis temomis. Vienas dažniausiai gvildenamų klausimų – baigiamieji egzaminai. „Esu išlaikęs brandos egzaminus, todėl galiu pateikti daugiau argumentų, kaip tobulinti patikrinimo sistemą. Taip pat dažnai kreipiasi įvairios institucijos ar asmenys dėl klausimų, kurie labiau susiję su studentais, pavyzdžiui, kokia mokinių nuomonė apie studijų įmokas“, –  Lietuvos moksleivių sąjungos veiklą pristato kūrybos komunikacijos antrakursis.

Į Seimą – kiekvieną savaitę

Vienas iš pagrindinių Antano darbų – moksleivių nuomonės derinimas su politikais. Studentas skaičiuoja, kad į Seimą arba Švietimo ir mokslo ministeriją tenka užsukti bene kiekvieną savaitę. Jis dalyvauja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdžiuose, įvairiose konferencijose bei susitikimuose su Seimo nariais bei ministerijų atstovais. „Moksleivių nuomonė tikrai girdima. Pavyzdžiui, mūsų parengtas 2014 metų egzaminų sesijos tvarkaraštis buvo išrinktas kaip geriausias variantas. Taip pat pateikėme pastabas, kaip tobulinti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Į daugumą minčių buvo atsižvelgta. Manau, kad mūsų organizacija tampa vis labiau matoma, nes dažnai kreipiasi ne tik ministerijos. Aktyviai bendraujame su Prezidentūra, studentų atstovybėmis, skambina žurnalistai, įvairių forumų ir susivienijimų atstovai“,  – apie darbus kalba prezidentas.  

Studijos – motyvacijos priemonė

Kūrybiškas vadovas motyvacijos semiasi iš savo komandos ir Fakulteto. „Komunikacijos fakultetas suteikia kokybiškas studijas: dėsto savo sričių profesionalai, motyvuoja aplink tave esantys žmones. Mano kurso draugai – labai unikalūs studentai, besidomintys įvairiausiais dalykais: nuo mados iki prodiusavimo.“ Antanas dar neturi konkretaus plano, ką veiks pabaigęs studijas, bet ateities darbus ketina sieti su komunikacija.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos