Vasario 29-osios vakarą Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centre vyko Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Politinės komunikacijos diskusijų klubo „Agora“ organizuota diskusija „Informacinės provokacijos ir informacijos sklaida bręstant Kovo 11-osios Lietuvai“. Diskusijos svečias – Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis, diskusijoje taip pat dalyvavo Komunikacijos fakulteto profesorius Andrius Vaišnys, diskusiją moderavo Fakulteto Politinės komunikacijos tyrimų centro vadovas Linas Kontrimas.

20240229 1814 G4A5814

Diskusija surengta artėjant Kovo 11-ąjai siekiant diskutuoti apie tai, kaip gimsta žinios apie valstybėje svarbius procesus, kas tas naujienas kuria ir kaip jos skleidžiasi visuomenėje.

Pasak diskusijos svečio, tų metų įvykių liudytojo, profesoriaus V. Landsbergio, Sąjūdis buvo kolektyvinis politinis darinys, intelektinė grupė, kurioje veikė žmonės, stipriai tikėję tuo, ko siekė. Kovo 11-osios kontekste ryškėjo kuriamas naratyvas, tarytum Lietuva skelbia Nepriklausomybę, Sąjūdžio bendruomenei teko oponuoti, jog vyksta ne Nepriklausomybės skelbimas, o atkūrimas: „Mes ne paskelbiame, mes atkuriame Nepriklausomybę, kuri buvo prievarta atimta“, – susitikimo metu pasakojo profesorius.

Prof. A. Vaišnys diskusijos metu pasidalino platesnėmis įžvalgomis apie to meto informacinį lauką, vyravusius žiniasklaidos veikimo principus, metodus bei kokią įtaką žiniasklaidai darė Tarybų Sąjungos valdžios organai.

Diskusijos metu tema pakrypo ir apie kitų valstybių palaikymą siekiant atkurti Nepriklausomą Lietuvos Valstybę, kaip teigė prof. V. Landsbergis, užsienio šalys, tarp jų ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) Lietuvą palaikė, tačiau Lietuva tikėjosi kitokios paramos: „Kaip ir Ukrainos atveju šiandien, visi palaiko Ukrainą, bet Ukraina tikisi kitokio palaikymo“, – paralelę į šių dienų įvykius pateikė profesorius.

Dėkojame visiems diskusijos dalyviams ir kviesime susitikti kitose Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Politinės komunikacijos diskusijų klubo „Agora“ organizuojamose diskusijose bei renginiuose.

Diskusija organizuota bendradarbiaujant su Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centru.

Nuotraukų autorius – Vygaudas Juozaitis

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos