Lamsa Anna Maija 026 1024x688Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete kaip vizuojanti tyrėja lankosi Suomijos Jyväskylä universiteto profesorė Anna-Maija Lämsä. Profesorė daugiausiai laiko dalyvauja doktorantūros studijų procese: veda konsultacijas, seminarus, praktinius užsiėmimus doktorantams ir jų vadovams.

Prof. dr. Anna-Maija Lämsä taip pat prisideda ir prie kitų fakultete vykdomų veiklų: konferencijų organizavimo, lyčių lygybės priemonių įgyvendinimo, studijų proceso tobulinimo, skaito paskaitas bakalauro ir magistrantūros studijų studentams, o taip pat ir darbuotojams. Vizito tikslas – didinti tarptautiškumą, plėtoti fakulteto tarptautinius ryšius ir gerinti doktorantūros studijų kokybę.

Prof. Lämsä yra paskelbusi daugybę mokslinių publikacijų, įskaitant apie 80 žurnalų straipsnių, yra gavusi keletą tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų už savo mokslinius tyrimus, dėstymą ir reikšmingus karjeros pasiekimus. Profesorė sėkmingai vadovavo 18 daktaro disertacijų kaip pagrindinė vadovė ir 4 daktaro disertacijoms kaip antroji vadovė bei turi daugiau nei 20 metų patirtį vadovaujant ir dirbant įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Prof. dr. Anna-Maija Lämsä tyrimai daugiausia dėmesio skiria žmogiškųjų išteklių valdymui ir su lyderyste susijusioms temoms, ypač lyčių ir (arba) dalykinės, verslo etikos požiūriu. Šias temas ji nagrinėjo Baltijos, ypač Lietuvos, kontekste. Savo tyrimuose ji domisi kalbos ir komunikacijos naudojimu konstruojant tiriamą socialinį reiškinį. „Paprastai tariant, pagrindinė mano tyrimų sritis yra etiškumas, socialinis atsakingumas organizacijose ir taip pat – lyčių lygybės temos. Iš tiesų mano tyrimuose šios temos tarpusavyje yra labai glaudžiai susiję“, – pasakoja prof. dr. Anna-Maija Lämsä

Profesorė sako, kad gavusi galimybę atvykti į Lietuvą ir prisidėti prie studijų procesų gerinimo, atlikti tyrimus, gilinti žinias pati ir suteikti naujų žinių kitiems – apsidžiaugė. „Kai gavau galimybę atvykti į Vilnisus universitetą, iš karto sutikau. Negalėjau praleisti šanso tobulėti pati ir padėti tobulėti kitiems“, – sako prof. dr. Anna-Maija Lämsä. Taip pat priduria, kad Lietuvoje jai labai patinka. Profesorė pasakoja, kad daug keliavo po visą šalį ir pažįsta Lietuvą ne tik geografiškai, tačiau ir istoriškai – geriausiai su Lietuvos istorija susipažinti turėjo progą tada, kai atliko tyrimą apie pagrindines Lietuvos istorijos tendencijas ir kaip jos gali turėti ryšį su valdymu organizacijose šių dienų Lietuvoje.

Prof. Anna-Maija Lämsä su VU mokslininkais aktyviai bendradarbiauja nuo 2005 m. Nuo tada vedė daug paskaitų ir seminarų įvairiose studijų programose, taip pat konsultavo doktorantus, mentoriavo jų metodiniuose seminaruose. Ankstesnis bendradarbiavimas su VU apima sėkmingas projektų paraiškas ir daug bendraautorystės publikacijų