Concept Image.Siekiant padidinti medijų raštingumo lygį, DebunkEU.org parengė nemokamą atsparumo dezinformacijai kursą universiteto studentams „Civic Resilience Course“, kurio trukmė – vos 90 minučių, per kurias dalyviai išmoks geriau valdyti ir suprasti informaciją bei jos patikimumą.

Atsparumo dezinformacijai kursai pradėti rengti minint ir plėtojant Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo savaitę. Pirmieji kursą išbandė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentai.

Mintis sukurti atsparumo dezinformacijai kursą kilo ištyrus, kad jauni žmonės dažnai sunkiai įvertina informacijos ir jos šaltinių patikimumą. Organizatoriai remdamiesi tuo, ką pavyko sužinoti studijuojant Z kartos vartojimo įpročius socialiniuose tinkluose, DebunkEU.org susitelkė į keturis pagrindinius įgūdžius, kuriuos įgis kurso dalyviai: gebėjimas atskirti dažniausiai naudojamus dezinformacijos tipus, įvertinti šaltinių patikimumą, patikrinti ar vaizdo įrašai bei nuotraukos nebuvo kažkokiu būdu paredaguoti ir supažindinti, kaip veikia socialinių tinklų bei paieškos sistemų algoritmai.

Kurse mokomasi taikant DebunkEU.org 3 žingsnių metodiką, norint atpažinti dezinformaciją. Kurso dalyviai analizuos realius pavyzdžius, pasitaikančius gyvenime, nustatinės ar naujienos, pranešimai yra melagingi ir sužinos, kaip veikia dezinformacijos kūrėjai.

Projektą finansavo „DT Institute“ Laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos fondas, kurio tikslas – remti tyrimus bei projektus, prisidedančius prie informacijos kokybės gerinimo bei didinančius patikimų naujienų bei informacijos prieinamumą siekiant stiprinti visuomenės atsparumą melagienoms.

Daugiau informacijos ir registracijos nuorodą rasite: https://www.debunkeu.org/civic-resilience-course