Eimantas MikšysKF studentas Eimantas Mikšys žvelgia aukščiau – bent taip skelbia žurnalistikos ketvirtakursio įmonės „Žvelk aukščiau“ pavadinimas.

Kartu su bendraminčiais įkurtas bepiločių lėktuvų verslas ieško, kur nutūpti rinkoje, tačiau E. Mikšys tiki: jų technologija gali gelbėti net ir žmonių gyvybes.

Šį gruodį bus metai, kai vadovauji įmonei. Kaip vertini savo pirmuosius darbo metus?

Jeigu sakyčiau, kad jie buvo lengvi, meluočiau. Kyla daug sunkumų, nes niekada anksčiau nesu steigęs bendrovės. Esu komunikacijos žmogus, žurnalistas, todėl persiorientuoti į visai kitą veiklą – bepiločių lėktuvų gamybą ir pardavimą – pradėti bendrauti su mokslo žmonėmis, išmokti jų kalbą yra sudėtingiausia. Per šiuos metus įsitikinau: pirmasis verslas neturėtų būti susijęs su technologijomis, nes tai reikalauja daug specifinių žinių. Tačiau džiaugiuosi nauja patirtimi, leisiančia sėkmingiau veikti ateityje.

Kodėl bepiločiai lėktuvai yra potenciali verslo sritis?

Naudojant šią technologiją galima surinkti bent kelis kartus daugiau informacijos. Pavyzdžiui, elektros tinklų priežiūros įmonės per metus turi apžiūrėti 5000 km laidų, tačiau pajėgia patikrinti tik penktadalį. Mes šį darbą galime atlikti ir pateikti susistemintą informaciją per pusmetį. Taip pat mūsų klientai gali būti stambūs žemvaldžiai, kuriems galime daryti žemės sklypų nuotraukas ir  matyti, kur, pavyzdžiui, nušalo pasėliai. Kitas panaudojimo būdas – ieškoti dingusių žmonių, naudojant infraraudonųjų spindulių kamerą. Ši verslo sritis yra labai potenciali, todėl reikia išsirinkti keletą krypčių.

Kaip sekasi ieškoti klientų? Galbūt jau sulaukiate ir pirmųjų užsakymų?

Danijoje per savaitę mes radome dešimt kartų daugiau potencialių užsakovų nei Lietuvoje, nes tautiečiai – ganėtinai konservatyvūs. Rengiame nemažai pristatymų, analizuojame vartotojų poreikius. Mūsų pirkėjai – stambios įmonės, institucijos, kurioms priimti sprendimą reikia daugiau laiko. Sakoma, kad jeigu nėra klientų pirmą pusmetį, tavo verslas nesėkmingas, bet mes dirbame toliau, nes matome poreikį, žmonių susidomėjimą. Stengiamės, kad jie žengtų tą paskutinį žingsnį ir nuspręstų rinktis mūsų paslaugas.

Kaip žurnalistikos studijos padeda vystyti verslą?

Universitetas suteikia bendrą išsilavinimą: KF gavau žinių apie komunikaciją, informacijos tvarkymą ir apie tai, kaip reikia komunikuoti su klientais. Žurnalistas rašydamas tekstą įsivaizduoja savo skaitytoją – kiekvienas kuriantis verslininkas taip pat turi žinoti savo pirkėją.

 

Faktai:

  • Bepiločiuose lėktuvuose įmontuota infraraudonųjų spindulių kamera užfiksuoja šilumą skleidžiančius objektus.
  • Bepiločių lėktuvų surinkta informacija perduodama į kompiuterius, o specialistai analizuoja užfiksuotus defektus.
  • Kokios daržovės auga po žeme? Tai galima nustatyti išanalizavus duomenis, gautus iš bepiločių lėktuvų.
  • Bepiločiai lėktuvai gali padėti ieškoti žmonių.
  • Bepiločių lėktuvų darytos nuotraukos gali būti prilyginamos meninei fotografijai. 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos