IMGP3653-50Baltijos audiovizualinių archyvų taryba jau dešimtą kartą kvietė archyvarus į kasmetinę tarptautinę konferenciją.

Šiemet pagrindinė renginio tema – naujos idėjos ir technologijos. Vaizdo ir garso dokumentų specialistai diskutavo apie skaitmeninės erdvės potencialą, pristatė naujas vaizdo ir garso raiškos galimybes audiovizualinių archyvų srityje.  


Įvairiose pasaulio institucijose su vaizdo ir garso dokumentais dirbantys archyvarai svarstė autorinių teisių klausimus, diskutavo apie viešųjų ryšių kampanijas, siekiant pritraukti visuomenės dėmesį, dalijosi žiniomis apie technologines duomenų keitimosi naujoves. Iš viso pranešimus skaitė 35 specialistai iš skirtingų pasaulio žemynų. Lietuvai atstovavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos centrinio valstybės ir LRT archyvų darbuotojai.


Organizatorių atstovas Juozas Markauskas išskyrė pagrindinius konferencijos tikslus: „Renginys svarbus, nes bent kartą metuose gali susitikti su audiovizualinių archyvų srityje dirbančiais kolegomis, pasidalyti patirtimi, užmegzti tarptautinius ryšius.“


Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto  – vieno iš tarptautinės konferencijos partnerio – strateginės raidos prodekano doc. dr. Rimvydo Laužiko teigimu, archyvų specialistų susibūrimas – gera galimybė sužinoti naujausias archyvistikos srities tendencijas: „Audiovizualiniai archyvai – vienas iš Komunikacijos fakulteto mokslo tyrimų laukų. Taip pat rengiame šios srities specialistus: archyvarus-dokumentų vadybininkus, paveldo skaitmeninimo ir informacijos sklaidos specialistus. Todėl malonu, kad savo žiniomis geriausi audiovizualinių archyvų specialistai dalijosi Vilniaus universitete.“


Komunikacijos fakultetas jau antrą kartą padeda rengti tarptautinę audiovizualinių archyvų konferenciją. Ją kasmet organizuoja Baltijos audiovizualinių archyvų taryba ir Tarptautinė vaizdo ir garso archyvų asociacija.


Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos