Image apkirptasJustina Zamauskė apgynė daktaro disertaciją tema „Socialinių medijų įtaka naujienų gavimo procesui”. Mokslinis vadovas – prof. dr. Andrius Šuminas. Sveikiname!

Disertacijoje identifikuojami ir apibrėžiami išryškėję naujienų ekosistemos pokyčiai ir socialinėse medijose besiformuojančios naujos naujienų ekosistemos bruožai. Socialinių medijų platformose išryškėjusių ir sustiprėjusių informacinių reiškinių, tokių kaip selektyvioji naujienų atranka, filtro burbulai ir informaciniai šuliniai, analizė naudinga ne tik bendram teoriniam socialinių medijų kaip naujųjų medijų kontekstui suprasti, tačiau ir galimoms praktinėms jo keliamoms grėsmėms vertinti. Viena reikšmingiausių šio darbo dalių – tai 17 kompleksinis informacinių šulinių analizės metodas, apimantis skirtingus tyrimo metodus ir skirtingas galimas to paties informacinio reiškinio susidarymo perspektyvas. Šis metodas suteikia galimybę ištirti iki šiol dalies mokslininkų skeptiškai vertintą reiškinį ir remiantis skirtingomis perspektyvomis patvirtinti jo egzistavimo faktą. Naujo tyrimo metodo apibrėžimas leidžia pereiti nuo informacinio šulinio kaip reiškinio legitimumo klausimo prie šio reiškinio analizės. Tyrimo metu atskleidžiama informacinio šulinio įtaka auditorijos informacinei elgsenai, identifikuojamos galimos problemos ir grėsmės. Informacinių šulinių socialinėse medijose grėsmių ir problemų iškėlimas naudingas ieškant jų sprendimo būdų ar prevencinių priemonių. Disertacijoje sukuriamas teorinis ir empirinis pagrindas tolesniam šių problemų nagrinėjimui ir praktinių sprendimų paieškai.

MicrosoftTeams image 37

Disertacijos gynimos tarybos sudėtis:

• prof. dr. Elena Macevičiūtė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – S 008),
  • prof. dr. Gintaras Aleknonis (Kylio Taikomųjų mokslų universitetas, Vokietija, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – S 008),
  • prof. dr. Lauras Bielinis (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – S 002),
  • prof. dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – S 008),
  • prof. dr. Renata Matkevičienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – S 008).