dziugas parsonis

Balandžio 24 dieną mirė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas, žurnalistas, IT ekspertas Džiugas Paršonis. Jam buvo 53-eji. Tai pranešė Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS). D. Paršonis mirė po infarkto.

D. Paršonis gimė Vilniuje, 1967 m. gegužės 23 d. 1992 m. baigė Vilniaus universitetą, žurnalistikos magistrą.

1987–1988 metais dirbo jaunimo žurnale „Aušrinė“. 1990–1995 metais – dienraščio „Vilniaus laikraštis“ leidybos skyriaus vedėjas. 1991–1992 metais dirbo radijo stottyje M-1. 1992 metais – „Baltic News Service“ užsienio naujienų redaktorius. 1993 metais dirbo redaktoriumi, reklamos autoriumi Lietuvos banko leidybos grupėje. 1995–1996 metais buvo Atviros visuomenės fondo Lietuvoje viešųjų ryšių koordinatorius. 1997–2000 metais dirbo žurnale „Naujoji komunikacija“. Dirbo ir reklamos agentūrose.

1994–1999 ir 2008 metais buvo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto lektorius. Nuo 2007 metų vedė tinklaraštį www.nezinau.lt.

Ypač domėjosi elektronine komunikacija, socialine žiniasklaida, skaitmenine leidyba, tinklaraščiais ir socialiniais projektais, interneto teise. Buvo LŽS narys.

D. Paršonis buvo tikras telekomunikacijų žinovas, informacinių technologijų ekspertas, taip pat gerbiamas kaip geras kolega ir bičiulis.

„Kolega Džiugas Paršonis nuo 2007/2008 m.m dėstė studentams informacinę žurnalistiką technologijų kaitos aspektu. Nuo 2009 metų buvo VU mokomojo laikraščio „Universiteto žurnalistas“ elektroninės versijos redaktorius. Pasinėręs į medijų technologinį atsinaujinimą 2010 metais atsisakė darbo su studentais, ir tai traktavome kaip praradimą. Būdamas elektroninės žiniasklaidos turinio kūrimo žinovas, neatsisakydavo dalyvauti konferencijose ar konsultuoti suinteresuotus studentus. Prisimenu kaip korektišką, dalykišką, mėgusį apie esmes kalbėti ir iš esmės veikti žmogų“, - Džiugą Paršonį prisimena Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. dr. Andrius Vaišnys.

Jis bus laidojamas Antakalnio kapinėse balandžio 29 dieną, ketvirtadienį, 14 val. Norintys su juo atsisveikinti, gali atvykti prie kapinių pagrindinių vartų 13.45 val.

***

Publikuojamas tekstas pirmą kartą skelbtas Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainėje.