308011908 822378705607775 999864905008688037 nŠių metų rugsėjo 28 – spalio 1 dienomis Vilniuje lankytis tarptautinio projekto „Identity on the Line“ partneriai iš 7 Europos šalių. Projekto metu vykdomi partnerių susitikimai kiekvienoje šalyje, kurių metu ne tik aptariami skirtingų partnerių atliekami tyrimai, sprendžiami su projekto įgyvendinimu susiję klausimai, tačiau taip pat organizuojamos visuomenei atviros veiklos: seminarai, ekskursijos, diskusijos ir pan.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas kartu su partneriai kviečia visus norinčius dalyvauti pažintinėse veiklose, vyksiančiose Vilniuje rugsėjo 29 – 30 dienomis.

2022 m. rugsėjo 29 d. 15-17 val. ekskursija (anglų k.) po Vilniaus getą su Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Holokausto ekspozicijos gide dr. Šarūne Sederavičiūte. Ekskursijos metu lankytojai turės galimybę sužinoti apie Vilniaus getą bei aplankys unikalias buvusio geto vietas – Didžiojo geto vartus ir teritoriją, Žydų geto tarybos pastatą, geto biblioteką, sporto aikštelę, geto kalėjimą, Didžiąją sinagogą, esančią buvusio Mažojo geto teritorijoje.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas – BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA.

2022 m. rugsėjo 30 d. 16:30 – 17:30 val. ekskursija (anglų k.) po keliaujančią parodą „Gydant sielos žaizdas“ su kuratore Neringa Latvyte. Ekskursijos dalyviams bus pristatomi Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto vykdyto tyrimo metu surinkti Holokaustą išgyvenusiųjų moterų, jų dukrų bei anūkių liudijimai, atskleidžiantys skaudžias trauminių patirčių pasekmes ir jų įveikos būdus. Holokausto sukeltų migracijos procesų bei trauminės patirties (ne)perdavimo temų aktualizavimas Europos kontekste padeda geriau suprasti skirtingus žmonių padarytų pasirinkimų motyvus, suteikia balsą „tyliajai“, dažnai trauminei atminčiai (silent memories), galinčiai padėti analizuojant ir šiandieninės migracijos keliamus iššūkius bei prisidedant prie unikalaus regioninio naratyvo plėtojimo ir integravimo į bendrą Europos kultūros paveldo kontekstą, parodant įvairiabriaunes jungtis ir galimybes išplėsti žinojimo ribas.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas – BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA.

2022 m. rugsėjo 30 d. 13:00 – 16:00 val. Vilniaus universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3) vyks diskusija “How to Investigate and Communicate Sensitive Stories and Discussed Heritage” (anglų k.). Renginyje susitiks dviejų Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto vykdomų projektų „Identity on the Line“ ir „Jungiančioji skaitmeninė atmintis paribiuose: kultūrinės tapatybės, paveldo komunikacijos ir skaitmeninės kuratorystės praktikų soc. tinkluose tyrimas“ tyrėjai ir aptars temas, susijusias su disonuojančiu paveldu, asmeninėmis jautriomis patirtimis ir šiuolaikiniais šių temų komunikavimo būdais. Diskusijoje jautrūs klausimai bus analizuojami per asmeninių patirčių, disonuojančio paveldo komunikacijos, tapatybės (trans)formavimosi bei iškylančių iššūkių pjūvius.

PROGRAMA

13.00 – 13.30 I sesija – Projektų pristatymas
13.30 – 14.00 II sesija – Paliečiant asmenines patirtis
14.00 – 14.30 III sesija – Komunikuoti disonuojantį paveldą
14.30 – 14.45 Kavos pertrauka
14.45 – 15.15 IV sesija – Tapatybės (trans)formacija
15.15 – 15.45 V sesija – Įveikti kylančius iššūkius
15.45 – 16.00 Diskusija

Norinčius dalyvauti renginyje maloniai kviečiame registruotis.

• „Identity on the Line“ – tai didelio masto bendradarbiavimo projektas, apimantis 6 kultūros ir istorijos muziejus Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje ir Vilniaus universitetą. Projekto tikslas yra ištirti ilgalaikes skirtingų migracijos procesų, tiek savanoriškų, tiek ir priverstinių, vykusių Europoje per pastaruosius 100 metų, pasekmes. Siekiama suprasti, kokią įtaką migracija turi su ja susidūrusių žmonių savijautai bei tapatumo jausmui, o taip pat siekiama identifikuoti, kaip migracija paveikia tapatybės sampratą. Projekto metu tiriami 7 migracijos procesai, apimantys: karius ir karo vaikus, Grenlandijos etninius gyventojus danų visuomenėje, dėl karo vykusios vidinės migracijos dalyvius, vietinius gyventojus, emigravusius daugiataučius gyventojus ir jų palikuonis, ieškančius savo šaknų, mišrias migrantų grupes, netekusias savo tapatybės bei pagrindinių žmogaus teisių.
    2022 metais projektas „Identity on the Line“ įvertintas prestižiniu Europos muziejų akademijos apdovanojimu. Daugiau informacijos apie tai: https://www.kf.vu.lt/naujienos/6304-2022-m-europos-muzieju-akademijos-premijos-laureatas-projektas-kurio-vienas-dalyviu-vilniaus-universitetas

Projektas finansuojamas Kūrybiškos Europos programos „Kultūra“ lėšomis, Vilniaus universiteto dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba.

• Projekto „Jungiančioji skaitmeninė atmintis paribiuose: kultūrinės tapatybės, paveldo komunikacijos ir skaitmeninės kuratorystės praktikų soc. tinkluose tyrimas“ (projekto nr. 09.3.3-LMT-K-712-17-0027) metu siekiama nustatyti kaip kultūros paveldo reikšmių konstravimo ir skaitmeninės atminties procesai skaitmeninių socialinių tinklų erdvėje (Lietuvoje ir už jos ribų) įgalina prieštaringas diskusijas (transnacionaliniu, nacionaliniu ir translokaliniu lygiu) apie pageidaujamą ir nepageidaujamą istorinę praeitį bei atskleidžia kultūrinių tapatybių sankirtas.

Projektas finansuojamas Europos Socialinio fondo lėšomis pagal Priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą ,,Mokslininkų kompetencijos ugdymas vystant protų pritraukimą ir reintegraciją“

ESFIVP I 1

mini lmt lt logo2 spalvotas plokscias