vainys potvynis edit

Leidykla Vaga išleido Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto prof. Andriaus Vaišnio monografiją „Žurnalistikos potvynis: Lietuvos žiniasklaidos sistemos kaita, 1986–1990“.

Kaip ỹra komunistinis žiniasklaidos modelis kintant jo priemonių turiniui ir darbuotojų požiūriams vienu iš radikaliausios transformacijos laikotarpių – 1986-1990 metais?

Remiantis medijų turinio analize, archyvinių fondų dokumentais šis kismas aptariamas dialogo būdu, atsakant į pamatinį klausimą, kodėl Atgimimo metais pakilus žurnalistikos bangai buvusios propagandinės sistemos dalyviai gebėjo visiškai pakeisti urinį ir, jai atslūgus, išlikti naujomis aplinkybėmis.

Knyga parodo, kaip Ribentropo-Molotovo slaptojo suokalbio (1939) pasekmių diskursas skrodžia žurnalistiką ir apskritai viešąją erdvę, versdamas keisti regiono santvarkas ir sistemas.