Laukiame jūsų tarptautinėje konferencijoje, skirtoje populizmui ir populistinei komunikacijai medijose. Populizmo „virusas“ sparčiai plinta viešoje medijų erdvėje  –  medijuotoje politikų komunikacijoje, socialinėse medijose, žiniasklaidoje bei kūrybiniame, pramoginiame turinyje (filmuose, TV laidose, interaktyviose medijose), – ypač tuose sektoriuose, kurie susiduria su vis didesne konkurencija vietos ir pasaulio rinkose. Tad neatsitiktinai Danielis Stockemeris mūsų laikus pavadino „populizmo potvyniu“ (2019).

POPULISM IN NATIONAL AND GLOBAL MEDIA FB 2

Konferencijos suburti 43 pranešėjai iš 21 universiteto, 13 šalių tarpsritinėms ir tarpdalykinėms diskusijoms apie populistinę komunikaciją įvairiose medijose ir šalyse, pasiūlys veiksmingas tyrimų prieigas ir metodus, šiam sudėtingam ir daugialypiam reiškiniui tirti, vertinti ir aiškinti.

Vieta: Vilniaus universitetas, Teatro salė, Bibliotekos seminarų kambarys 238  (Universiteto g. 3, Vilnius)

Data: lapkričio 24-25, 2023

Plenarinius pranešimus skaitys:

Lapkričio 24 d. 10.00-11.00 val., Dr. Agnieszka Stępińska (Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto profesorė), tema „Populizmas žiniasklaidoje, per žiniasklaidą ir pagal žiniasklaidą“ (angl. Populism by, through, and according to the media);

Lapkričio 24 d. 14.15-15.15 val., Dr. Ewa Mazierska (Centrinio Lankašyro universiteto profesorė / Gdansko universiteto profesorė), tema „Populizmo (ir antipopulizmo) vingiai lenkų kine“ (angl. „The meanders of populism (and anti-populism) in Polish Cinema);

Lapkričio 25 d. 11.00-12.00 val., Dr. Susana Salgado (Lisabonos universiteto profesorė), tema „Populizmo ir neigimo sąsajų tyrimai“ (angl. Studying the links between populism and denialism).

Kviečiame įsilieti į atviras diskusijas, vyksiančias plenarinių sesijų ir pranešimų sesijų pabaigoje! Renginys atviras ir nemokamas visiems besidomintiems!

Konferencijos pranešimai iš Teatro salės bus tiesiogiai transliuojami VU Komunikacijos fakulteto youtube kanale:

1 dienos nuoroda: International conference Populism in National and Global Media 1st Day - YouTube

2 dienos nuoroda: International conference Populism in National and Global Media 2nd DAY - YouTube

Iš 238 kambario transliacija vyks:www.facebook.com/VUKomunikacijosfakultetas

Partneriai

Lietuvos radijas ir televizija

Tarptautiniai mokslo žurnalai:  Studies in Eastern European Cinema (Taylor and Francis Group) ir Central European Journal of Communication (Polish Communication Association)

Rėmėjai

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas

Lietuvos mokslo taryba

Vilniaus universiteto mokslo skatinimo fondas

Daugiau informacijos apie konferenciją: https://www.populism.kf.vu.lt/