LoCloud logo

Lokalus turinys Europeanos debesyje (LoCloud)
angl. Local content in a Europeana cloud (LoCloud)
Tarptautinis projektas

Projekto tikslas

Projekto LoCloud tikslas – papildyti Europos Sąjungos šalių paveldui skirtą informacinę sistemą „EUOPEANA“ nedidelių vietinės reikšmės (lokalių) atminties saugojimo institucijų skaitmeninėmis kolekcijomis, panaudojant debesų kompiuterijos technologijas.

Projekto aprašymas

Projekte dalyvauja 32 partneriai iš 28 Europos sąjungos šalių ir šalių kandidačių, kurie iki 2016 m. EUROPEANAI pateiks apie 4 mln. skaitmeninių objektų, esančių nedidelėse vietinės reikšmės atminties saugojimo institucijose ar privačiose kolekcijose. Projekto metu bus siekiama sukurti debesų kompiuterijos technologijomis (angl. Cloud-based technologies, Cloud computing technologies) pagrįstą infrastruktūrą bei paslaugas, kurios padėtų minėto pobūdžio institucijoms paskelbti turimus skaitmeninius išteklius EUROPEANOS portale. Be to bus plėtojamos ir kitos, „minios išminties“ (angl. Crowdsourcing) idėja grįstos technologijos, kurios bus skirtos geografinių duomenų, istorinės geografijos, metaduomenų turtinimui, daugiakalbių istorijos ir archeologijos tezaurų bei „Wikimedia“ pobūdžio programų taikymui.

Vilniaus universitetas (projekte atstovaujamas Komunikacijos fakulteto) prisidės prie dviejų pagrindinių projekto LoCloud užduočių įgyvendinimo: duomenų pateikimo ir paslaugų kūrimo.

Projekto metu EUROPEANOS portalui planuojama pateikti apie 15 tūkst. vnt. nacionalinių skaitmeninių archeologinių išteklių (tekstų, publikacijų, nuotraukų, aerofotografijų, geografinių įrašų ir kt.), saugomų Lietuvos piliakalnių (www.piliakalniai.lt), Lietuvos archeologijos draugijos (www.archeologijosdraugija.lt/itvirtinimai) ir Aruodų (www.aruodai.lt) duomenų bazėse, o taip pat privačiose Lietuvos archeologų kolekcijose.

Komunikacijos fakulteto mokslininkai taip pat planuoja prisidėti ir prie įvairių projekto paslaugų ir įrankių  kūrimo, ypatingą dėmesį skirdami geografinių duomenų, istorinių vietų geografijos bei daugiakalbių istorijos ir archeologijos tezaurų plėtrai. Tikimasi, jog minėtos paslaugos padės praturtinti EUROPEANOJE esančius skaitmeninius išteklius, leis efektyviau panaudoti kuriamus metaduomenis, o taip pat panaikins įvairias technines bei semantines kliūtis, su kuriomis dažniausiai susiduria turinio teikėjai ir vartotojai.

Projekto trukmė

Locloud – tai 3 m. trukmės projektas, pradėtas vykdyti 2013 m. kovo 1 d. ir planuojamas užbaigti 2016 m. vasario 29 d.

Projekto finansavimo šaltinis

Europos Komisijos Informacinių ir ryšių technologijų politikos rėmimo programa ir Vilniaus universitetas. Bendras projekto biudžetas – 64 370 EUR.

Projekto vykdymo grupė

Projekto tinklalapis: www.locloud.eu

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos