Stojantiesiems į doktorantūrą

Kviečia Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties doktorantūros studijos

Vilniaus universitetas 2018 metais priima į Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties doktorantūros studijas Komunikacijos fakultete.

Asmenys, turintys magistro laipsnį arba jam atitinkančią kvalifikaciją ir sėkmingai apgynę mokslinį projektą, galės atlikti mokslinius tyrimus dokumentotyros ir archyvistikos, bibliotekininkystės ir informacijos mokslų, informacijos ir žinių vadybos mokslų, komunikacijos mokslų, žurnalistikos ir medijų mokslų, muziejininkystės, kultūrinių ir kūrybinių industrijų, bei knygotyros šakose. Studijas ir tyrimus vainikuos disertacijos gynimas ir socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos mokslų krypties daktaro laipsnis.

Laukiami doktorantai, norintys ir galintys tirti tokias komunikacijos ir informacijos mokslų tematikas: Atminties institucijų ir asmenų archyvų raida, rinkiniai ir socialinis vaidmuo; atviroji skaitmeninės informacijos prieiga, interaktyvios medijos ir socialinė tinklaveika; bibliotekininkystės ir informacijos mokslų raida ir tarpdalykiškumas; dokumentinio paveldo tapsmas, informacija ir komunikacija; informacijos ir žinių valdymas; skaitmeninė ir tradicinė leidyba ir reklama medijų sistemoje; Lietuvos periodinė žiniasklaida ir medijos istorinės ir šiuolaikinės kaitos kontekstuose; paveldo komunikacija kultūrinių ir kūrybinių industrijų kontekstuose; menų komunikacija: kultūriniai ir politiniai diskursai; socialinės komunikacijos kaita.

Doktorantūra, priklausomai nuo studijų formos, gali trukti nuo ketverių iki šešerių metų. Nuolatinių studijų atveju pirmi doktorantūros studijų metai skiriami specializuotoms ir bendrosioms studijoms ir egzaminams, antri ir treti – duomenų kaupimui, sisteminimui, teoriniam pagrindimui ir tyrinėjimų publikavimui, ketvirti – disertacijos gynimui. Šiuo metu Komunikacijos fakultete studijuoja 22 doktorantai.

Tobulinant doktorantūros studijas nuolat atnaujinama doktorantūros studijų programa, studijų dalykų turinys, doktorantūros studijų vadovų gretas papildo naujos kartos aukščiausio lygio komunikacijos ir informacijos mokslininkai. Užtikrinti studijų kokybę padeda plečiamas tarptautinis bendradarbiavimas, ypač tarptautiniai doktorantų mokymai. Nuo 2004 metų Komunikacijos fakultetas dalyvauja doktorantų rengimo tinkliniame projekte NORSLIS, suteikiančiame galimybę studijuoti, gauti kreditus ir bendradarbiauti su kolegomis Šiaurės ir Baltijos šalyse (plačiau žr.: http://www2.abm.uu.se/norslis/). Nuo 2006 m. dalis fakulteto mokslininkų ir doktorantų yra tarptautinių  tinklų: The Nordic-Baltic-Russain Network on the History of Books, Libraries and Reading (HIBOLIRE), Society for the History of Authorship, Reading and Publishing (SHARP), European Publishing Studies Association (EuroPub) ir kt. nariai, kurie daug dėmesio skiria jaunųjų mokslininkų rengimui.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos