Studijos ir negalia

Vienas iš pagrindinių Vilniaus universiteto tikslų – telkti Universiteto akademinę bendruomenę. Vilniaus universitetas yra atviras negaliai ir deda pastangas kurti vienodas studijų sąlygas visiems studijuojantiems.

Džiaugiamės, kad studentai, turintys negalią, vis dažniau yra pasiryžę siekti mokslo aukštumų Vilniaus universitete. Siekiame sudaryti lygiavertes studijų sąlygas visiems aukštojo mokslo siekiantiems studentams. Reikia pastebėti, kad kiekvienais metais gerėja Universiteto fizinės aplinkos prieinamumas, galimybė naudotis įvairiomis kompensacinės technikos priemonėmis studentams, turintiems judėjimo, regos ar klausos sutrikimų. Studentai, turintys negalią, taip pat gali naudotis lankstesnėmis studijų galimybėmis, o prireikus – pasikonsultuoti rūpimais klausimais su šią sritį išmanančiais specialistais.

Būsimi ar esami Vilniaus universiteto studentai, turintys negalią, kviečiami kreiptis stojimo ir studijų, praktikos atlikimo ir kitais klausimais. Studentams yra teikiama finansinė pagalba, organizuojami studijų proceso pritaikymo pagal specialiuosius poreikius darbai. Universitetas mielai pasiruošęs padėti kilus bet kokiems sunkumams ar problemoms studijų proceso metu.

Kviečiame negalią turinčius studentus aktyviai reikšti savo poreikius dėl studijų sąlygų sudarymo, nes dialogo būdu galėsime efektyviausiai užtikrinti specialiųjų poreikių atliepimą ir skatinti orų bei nepriklausomą dalyvavimą akademiniame gyvenime.

 Fakulteto patalpų, pritaikytų fizinę negalią turintiems studentams, aprašymas

  • Patekimas į objektą. Prie įėjimo į pastatą yra laipteliai (7 pakopos). Kairėje pastato pusėje įrengtas nuožulnus takas, kuriuo, judantiems vėžimėliu, galima patekti į fakulteto pastatą. Dvejos paradinės durys automatiškai neatsidaro, o prie durų yra nedidelis 2 cm. slenkstis. Įėjus į vidų, netoli paradinių durų yra laipteliai (4 pakopos) ir nuožulnus takas, turėklas įrengtas kairėje pusėje.
  • Judėjimas tarp pastato aukštų. Į kitus aukštus galima patekti liftu. Į auditorijas įvažiavimas lygus.
  • Sanitariniai mazgai. Pirmame aukšte įrengtas bendras neįgaliųjų tualetas (pažymėtas neįgaliųjų ženklu), jis neužrakintas.
  • Grindys. 1-ame aukšte grindų danga slidi (plytelės), kituose aukštuose (2-ame, 5-ame ir 6-ame) – neslidi, kieta, šiurkšti (betonas, linoleumas).
  • Automobilių stovėjimo aikštelė. Netoli fakulteto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje yra daugiau nei 2 neįgaliesiems skirtos automobilių statymo vietos. Nuo automobilių aikštelės iki fakulteto pastato (apie 100 m. atstumu) įrengti nuožulnūs takai be turėklų.
  • Kompensacinės technikos priemonės. Fakultete yra specialių studijoms ir darbui pritaikytų kompensacinės technikos priemonių. Už kompiuterinę įrangą atsakingas fakulteto Komunikacijos skyriaus vedėjas Povilas Šklėrius (el. p. ; mob. tel. 8 611 24559), už specialią įrangą (stalus, kėdes) – fakulteto administratorė Irena Buračaitė (el. p. ; tel. (8 5) 236 6103, 506 kab.).

Kontaktinis asmuo Komunikacijos fakultete:

Studijų koordinatorė
 
Maironio g. 7, 1 kab.
Tel. (8 5) 219 3042
El. p.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos