Projekto tikslas – išanalizuoti ir pristatyti skaitmeninės leidybos situaciją Lietuvoje.

Projekto aprašymas

Šiuo metu pasaulyje itin sparčiai ir užtikrintai auga leidybos verslo rūšis – skaitmeninė leidyba. Pastaraisiais metais ir Lietuvoje vis daugiau pastebima skaitmeninės leidybos atsiradimo požymių. Šios veiklos imasi vis daugiau anksčiau tik spausdintomis knygomis užsiėmusių leidyklų, steigiamos naujos, vien skaitmenine leidyba užsiimančios leidyklos. Tyrimai rodo, kad Lietuvos skaitytojai vis dažniau ieško skaitmeninio formato knygų. Lietuviškuose interneto knygynuose skaitmeninių knygų asortimentas nuosekliai didėja (Gudinavičius, 2013). Visi šie požymiai rodo, kad susidomėjimas skaitmenine leidyba auga. Tačiau pažymėtina, kad iki šiol nebuvo atlikta jokių sistemingų skaitmeninės leidybos situacijos šalyje tyrimų, apimančių visus esamus Lietuvos leidėjus, dėl to nėra aiškus tikrasis skaitmeninės leidybos šalyje mastas. Tikimasi, kad tyrimas prisidės prie susiformavusių mitų išsklaidymo, paskatins leidėjus iš naujo pažvelgti į atsiveriančias leidybos galimybes, prisidės prie skaitmeninės leidybos potencialo atskleidimo, didinant kultūros prieinamumą visuomenėje. Šiame tyrime skaitmeninė leidyba suprantama tik kaip skaitmeninių knygų gamybos ir sklaidos procesas.

Išsamiau apie tyrimą: http://www.leidyba.kf.vu.lt/SLST/

Projekto trukmė:
2014 m. birželio 1 d. – 2014 m. gruodžio 31 d.

Projekto finansavimo šaltinis:
  • Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba
  • Rėmėjas – leidykla TEV
Projekto vykdymo grupė: