Ingos Liepaitės disertacijaVasario 15 d. Inga Liepaitė gins disertaciją „Lietuvos bibliofilijos būties ir idėjų raiška sovietmečiu“ humanitarinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijoje tiriamas penktojo-devintojo dešimtmečio Lietuvos bibliofilijos kaip subkultūros reiškinys galimybių ir savitumų bei priešybių ir suvaržymų sąveikoje. Atskleidžiamos sovietų valdžios Lietuvoje vykdytos kultūros politikos prielaidos bibliofilijos būčiai ir padariniai jos bazei – rankraštinio ir spausdintinio paveldo ištekliams. Apibrėžiama pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu kultūros elito formuotosios bibliofilijos koncepcija.

Sovietmečio kultūrinio gyvenimo sąlygų ir politinių veiksnių nulemtame fone atskleidžiamas elitinės bibliofilijos „virsmo“ masine bibliofilija procesas ir rezultatai. Lietuvos bibliofilijos raida sovietmečiu analizuojama organizacijos požiūriu, išskiriant ikiorganizacinį ir organizacinį laikotarpius. Atskleidžiami bibliofilijos neformalios aplinkos savitumai ir tradicinės bibliofilijos bei masinės bibliofilijos idėjų santykis ir sklaida organizaciniu lygmeniu per Lietuvos SSR savanoriškos knygos bičiulių draugijos bei knygos bičiulių klubų veiklą.

Disertacija bus ginama viešame Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties tarybos posėdyje.

Disertacijos gynimo pradžia – 10 val. Vieta – VU Komunikacijos fakulteto Komfariumo auditorija (Saulėtekio al. 9, Jungiamieji rūmai).