mini braziunas disertacijos virselisMantas Bražiūnas gins disertaciją „Žurnalistikos laukas okupuotoje Lietuvoje (1940–1944)“ socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2012–2016 m. m. Vilniaus universitete.

Mokslinis disertacijos vadovas – prof. dr. Andrius Vaišnys (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S).

Daktaro disertacijoje nagrinėjami valdžios ir žiniasklaidos santykiai totalitarinių valstybių okupuotoje Lietuvoje (1940–1944). Tyrimo tikslas – atskleisti ir palyginti, kaip žiniasklaida politiškai kontroliuota bei pajungta propagandai SSRS ir nacistinės Vokietijos okupuotoje Lietuvoje. Darbe išskiriami du empirinio tyrimo etapai. Pirmiausia išnagrinėjami žiniasklaidos sistemos struktūriniai pokyčiai ir politinės kontrolės principai. Disertacijoje atskleidžiama: žiniasklaidos organizacijų tinklo kaita ir valdymo principai; žiniasklaidos priežiūros institucijų veiklos bruožai; valstybinės naujienų agentūros funkcijos; žurnalistų profesinės bendruomenės reguliavimo formos. Antruoju tyrimo etapu remiantis kritinės diskurso analizės prieiga sudaroma žurnalistikos diskurso analizės metodologija. Darbe atskleidžiama SSRS ir nacistinės Vokietijos propaguotų ideologijų reikšmė Lietuvos žiniasklaidoje plėtotam žurnalistikos profesiniam diskursui (1940–1944).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

• prof. dr. Irmina Matonytė – tarybos pirmininkė (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – 02 S);
  • prof. dr. Gintaras Aleknonis (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • prof. dr. Remigijus Misiūnas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);
  • prof. dr. Aivas Ragauskas (Lietuvos edukologijos universitetas, humanitariniai mokslai, istorija – 05 H);
  • prof. dr. Marek Jabłonowski (Varšuvos universitetas, Lenkija, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S).

Su disertacija galima susipažinti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir interneto svetainėje adresu http://www.lmt.lt/lt/paslaugos/disertacijos/d-db/4872/p10.html

Disertacijos gynimas vyks birželio 27 d. (antradienį) 13 val. VU Komunikacijos fakulteto Spaudos teatro auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, II aukštas).