Europa – įvairių ir ryškių kultūrų, kalbų ir tradicijų mozaika. Europos Sąjungos šūkis „Vieningi įvairove“ apima jos įsipareigojimą puoselėti šią įvairovę, bendrą tapatybę bei bendrus tikslus. Vis dėlto gyvename laikais, kai politinės jėgos derina ES palankią politiką su kritiška pozicija imigracijos ir socialinės integracijos atžvilgiu. Vis daugiau Europos vyriausybių nurodo, kad daugiakultūriškumas yra neigiamas reiškinys, lemiantis ekonominę nelygybę, socialinį susiskaldymą ir kultūrinio tapatumo praradimą.

Vizualas konferencijai

Balandžio 26 d. Briuselyje vyks vienos dienos tarptautinė mokslinė konferencija, kurioje tarptautinio projekto Identity on the Line dalyviai ir politikai analizuos ilgalaikės migracijos procesų pasekmes. Konferencijoje dalyvauja projekto vadovė Vilniaus universitete, VU Komunikacijos fakulteto lektorė Neringa Latvytė bei doktorantė Donata Armakauskaitė.

Konferenciją sudaro dvi pagrindinės dalys. Pirmojoje dalyje projekto partnerių institucijų tyrimų vadovai skaitys pranešimus bei analizuos Krymo totorių patirtį Ukrainoje. Antroje dalyje vyks apskritojo stalo diskusija, kurioje aukšto lygio politikos formuotojai (Europos Parlamento nariai Valteris Flego, Irena Joveva, Magdalena Adamowicz, Pär Holmgren, Alice Kuhnke, Europos švietimo ir kultūros vykdomosios agentūros Kultūros skyriaus vadovas Walteris Zampieri bei Wiebke Sievers, Austrijos mokslų akademijos Vienoje vyresnysis mokslo darbuotojas) aptars projekto išvadas ir politikos formavimo rekomendacijas.

Plačiau apie konferenciją

Identity on the Line – tai didelio masto bendradarbiavimo projektas, kurį 2019–2023 m. vykdo šeši kultūros istorijos muziejai ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas. Projektu siekiama ištirti ilgalaikes traumines patirtis po karo, priverstinės migracijos ar naujo gyvenimo bei tapatybės paieškų svetimame krašte. Taip pat projektas tiria, kaip ši patirtis formuoja antrosios ir trečiosios kartos migrantų gyvenimus.

Projektas finansuojamas iš Kūrybiškos Europos programos „Kultūra“ lėšų, Vilniaus universiteto dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba.