tapinasDocentas Laimonas Tapinas mini 70 – metį.

L.Tapinas – kino istorikas ir kritikas, publicistas.

1970 metais L. Tapinas baigė žurnalistikos studijas Vilniaus valstybinio universiteto* Istorijos-filologijos fakultete.

1964 – 1971 metais buvo laikraščio „Sportas“ ir žurnalo „Švyturys“ korespondentas.

Žurnalistikos katedroje pradėjo dirbti vyr. dėstytoju nuo 1977 m. rugsėjo.

1978 m. Leningrado** teatro, muzikos ir kino institute apgynė disertaciją „Tarybų Lietuvos kino publicistikos istorija“, už kurią buvo suteiktas menotyros mokslų kandidato laipsnis***. 1984 m. suteiktas docento vardas.

1984 – 1991 m. L.Tapinas vadovavo Radijo ir televizijos žurnalistikos katedrai. 1991 m. inicijavo abiejų Istorijos fakulteto žurnalistikos katedrų reorganizavimą į Žurnalistikos institutą ir aktyviai dalyvavo steigiant VU Komunikacijos fakultetą. Fakultetui susikūrus metus ėjo  Žurnalistikos instituto direktoriaus pareigas.

Nuo darbo Universitete pradžios dėstė partinės ir tarybinės spaudos istoriją, vėliau – žurnalistikos teoriją, kino teoriją ir istoriją, žurnalistikos etiką.

* Dab. Vilniaus universitetas
** Dab. Sankt-Peterburgas.
*** Dab. – humanitarinių mokslų daktaro laipsnis.