BSVC.jpg2006 m. Baltijos jūros virtualaus universitetinio miestelio aukštųjų mokyklų rektorių susitikime Hamburge buvo nuspręsta pradėti projektą „Informacijos mokslai ir paslaugos“ (Information Science and Services).

Kaip buvo numatyta darbo plane, 2006-2007 metais buvo sudarytos tarptautinės darbo grupės, kurios turėjo parengti nuotolinio mokymosi medžiagą magistro studijų programai „Informacijos mokslai ir paslaugos“.

Per 5 susitikimus 2006-2007 m. Hamburge (Vokietija), Vilniuje (Lietuva) ir Lunde (Švedija) buvo sudaryta Informacijos mokslų ir paslaugų studijų programos projekto įgyvendinimo grupė. Ją sudaro nariai iš trijų Baltijos jūros virtualaus universitetinio miestelio universitetų-partnerių:

Hamburgo aukštoji specializuota mokykla: 8 Dizaino, žiniasklaidos ir informacijos fakulteto Informacijos katedros dėstytojai;

Lundo universitetas: 5 profesoriai ir mokslininkai iš Informacijos mokslų skyriaus, Universiteto bibliotekos ir Informatikos fakulteto;

Vilniaus universitetas: 5 Komunikacijos fakulteto dėstytojai (prof. dr. Z. Atkočiūnienė, doc. dr. P. Abarius, doc. dr. A. Nugaraitė, prof. dr. M. Stonkienė, doc. dr. R. Matkevičienė);

Projekto vadovas -  prof. dr. Volfgangas H. Swoboda, Hamburgo aukštosios specializuotos mokyklos Dizaino, žiniasklaidos ir informacijos fakulteto prodekanas ir virtualaus mokymosi koordinatorius.

Baltijos jūros virtualus universitetinis miestelis (Baltic Sea Virtual Campus, BSVC) yra tarptautinis Baltijos šalių aukštųjų mokyklų tinklas. Šiam tinklui priklausančios aukštosios mokyklos kuria ir vykdo tarptautines, tarpdisciplinines nuotolines kvalifikacijos kėlimo programas.

Šiuo metu Baltijos jūros virtualaus miesteliui priklauso Liubeko aukštoji specializuotoji mokykla (Vokietija), Kylio aukštoji specializuotoji mokykla (Vokietija), Hamburgo aukštoji specializuotoji mokykla (Vokietija), Lundo universitetas (Švedija), Kristianstado universitetas (Švedija), Skanės regionas (Švedija), Tytgeno verslo koledžas (Danija), Vaasos universitetas (Suomija), Rygos technikos universitetas (Latvija), Vilniaus universitetas (Lietuva), Gdansko universitetas (Lenkija), Kaliningrado valstybinis universitetas (Rusija). Kaip asocijuotas partneris projekte dalyvauja Estijos virtualaus mokymosi universitetas.

Tinklo nariai tarpsuvayje bendradarbiaudami parengia mokymosi kursus. Nuotolinėms studijoms organizuoti aukštosios mokyklos naudoja bendrą techninę ir organizacinę infrastruktūrą.

Daugiau informacijos - http://www.bsvc.org