logo connect4climateVaršuvoje vyko tarptautinis seminaras „Susijunkime dėl klimato“ (Connect4Climate).

Seminare diskutuota apie klimato kaitą, politikų, verslininkų, mokslininkų, nevyriausybinių organizacijų atstovų bei studentijos vaidmenis šviečiant visuomenę. Taip pat aptarti klimato kaitos sukeliami padariniai, visuomenės vaidmuo siekiant sumažinti galimą neigiamą įtaką klimato kaitai.

Edukatoriams skirtoje sekcijoje, kurioje buvo analizuojamos klimato kaitos dėstymo mokyklose ir universitetuose problemos, pristatyta ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Darnaus vystymosi studijų programa. Diskusijoje siekta išryškinti studijų programos stipriąsias puses, įvertinti darnaus vystymosi problematikos ir komuni kacijos kompetencijų dermę, kurios stokojant aktualios klimato kaitos problemos dažnai lieka visuomenės nepastebėtos.

Tarptautiniame seminare dalyvavusi dr. Renata Matkevičienė teigė, kad dalyvavimas tokiame seminare yra labai svarbus KF Darnaus vystymosi komunikacijos magistrantūros studijų programos idėjai. Tikimasi, kad tarptautinis dalyvavimas ilgainiui leis šios programos studentams aktyviau įsitraukti į „C4C“ judėjimą ir siekti didesnių pokyčių sprendžiant klimato kaitos problemas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Seminaras vyko Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijos COP19/CMP9 kontekste.