mini Pegasas 07smallKomunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas ir Medijų tyrimo laboratorija (MTL) vykdo tyrimą, kurio metu siekia išsiaiškinti faktorius, lemiančius knygų pasirinkimą pagal viršelį.

Tiriant pirkėjų elgseną naudojama akių sekimo įranga. Respondentų prašoma atsakyti į kelis demografinius klausimus ir atlikti trumpą eksperimentą, o pabaigoje jiems užduodami keli pusiau atviri klausimai. Siekiama apklausti skirtingų lyčių ir amžiaus grupių pirkėjus. Tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su leidykla „Alma littera“ ir knygynu „Pegasas“. Tyrimą planuojama baigti birželio mėnesį, surinkti duomenys bus apdorojami vasarą, o rezultatai skelbiami rugsėjo mėnesio 24–25 dienomis vyksiančioje Tarptautinėje knygotyros konferencijoje IBSC' 2015 (http://www.ibsc.kf.vu.lt).

Tyrimo vykdytojai: dr. Arūnas Gudinavičius, dr. Andrius Šuminas, MTL laborantas Justinas Červokas, KF absolventė Ingrida Kuorytė.