mini lietuvos teatro amziusRuošiantis švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kilo mintis šią sukaktį įprasminti, apmąstant ir įvertinant Lietuvos teatro šimto metų raidą. Dramos teatras visada ryškiai atspindėjo Lietuvos kultūrinio, visuomeninio ir politinio gyvenimo aktualijas. Būdamas bene jauniausias visoje Europoje, pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos teatras pasiekė europinį lygį ir užima svarbią vietą pasaulio teatro kontekste.

Scenos meno kritikų asociacija projekte „Lietuvos teatro amžius” atskirų Lietuvos teatro istorijos dešimtmečių esminius taškus išryškins susitikimuose su Lietuvos teatro kūrėjais – režisieriais, aktoriais, dramaturgais, scenografais, plačiau pristatys lūžinius teatro vystymosi momentus, taip pat ir kompozitoriais, scenografais, dramaturgais, kurių indėlis į teatro meną atspindi Lietuvos teatro tapatybės unikalumą.

Projekto įžvalgos bus apibendrintos specialioje konferencijoje „Teatras – Lietuvos istorijos dokumentas“, kuri vyks lapkričio 22 d. (ketvirtadienį) 10–17 val. Vilniaus mažojo teatro salėje. Šioje konferencijoje dalyvaus ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studijų reikalų prodekanas doc. dr.  Martynas Petrikas – jis kartu su dr. Asta Petrikiene skaitys pranešimą „Lietuvos teatro avangardai (tarpukario dvidešimtmetis)”.

Visų „Lietuvos teatro amžiaus“ renginių sąrašą rasite čia: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-08-30-lietuvos-teatro-amzius-susitikimai-su-lietuvos-teatro-kurejais/171538

Renginiai nemokami, kviečiame dalyvauti.